Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Я сприймаю ваш вердикт із відразою": ким був генерал Пральяк, який випив отруту в Гаазькому суді

Військовий заявив, що не вважає себе злочинцем і не буде сидіти в тюрмі.

72-річний генерал Слободан Пральяк випив отруту просто перед суддями в Гаазі, коли програв апеляцію. Йому присудили 20 років тюрми за воєнні злочини на території колишньої Югославії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У 1990-х він був одним із керівників невизнаної хорватської республіки Герцег-Босни, що утворилася після розпаду Югославії на території Боснії та Герцеговини. На захоплених землях лідери невизнаної республіки переслідували не-хорватів, звільняли їх із роботи, відсилали в табори та обмежували доступ до гуманітарної допомоги. У 2013 році генерал Пральяк і ще п’ятеро військових і політиків опинилися на лаві підсудних, їх визнали винними в тортурах і масових убивствах боснійських мусульман. Коли судді відхилили апеляцію, Пральяк виступив із останнім словом і заперечив свою провину. "Шановні судді, я, Слободан Пральяк – не воєнний злочинець. І я приймаю ваш вердикт із цілковитою відразою", - заявив він.

ВідеоЧерез незгоду з суддівським вироком боснійський генерал помер, випивши отруту просто в суді

Слово справді виявилося останнім – після короткої промови чоловік підніс до рота пляшечку з невідомою рідиною та випив. Судді зупинили засідання, на допомогу підсудному помчали чергові медики, згодом Пральяка забрали до лікарні, однак урятувати не зуміли – через кілька годин він помер. За судовим засіданням у прямому ефірі спостерігали як прихильники, так і противники генерала. "Я думаю, що зробив би те саме. Буде важко сидіти в тюрмі, коли дехто з тебе насміхатиметься", - зізнався голова асоціації ветеранів війни Міро Шунич. "Ми, всі хто був у таборах, чекали бодай підтвердження, що це був спільний злочин, а не вирок тільки Пральяку", - каже колишній в’язень табору Ібрагім Бадзак.

Дочитати вирок засудженим разом із генералом людям судді обіцяють згодом. Міжнародний трибунал ООН із колишньої Югославії загалом висунув звинувачення 161 людині, вже засудив 83 і наразі продовжує ще 9 справ. Тепер правоохоронцям належить також з’ясувати, як саме отрута опинилася в руках у Пральяка.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції