"Я займусь цим": ймовірний голова ФБР пообіцяв перевірити втручання України у вибори у США

Речниця Білого дому також звинуватила українських урядовців у змові з демократами.

Кандидата на посаду Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей пообіцяв перевірити, чи втручалась Україна у вибори президента США у 2016 році.

Про це він заявив під час Сенатських слухань щодо затвердежння нового голови ФБР, передає "Голос Америки".

Сенатор від республіканців Ліндсі Ґрем, який є одним із провідних рушіїв розслідування втручання Росії в американські вибори, запитав ймовірного очільника ФБР:

"Розслідування видання Politico виявило, що американка українського походження, яка консультувала DNC, зустрічалась із високопосадовцями Посольства України в Вашингтоні, з метою викрити зв'язки співробітника виборчого штабу Трампа, Пола Манафорта з Росією, відповідно до повідомлень людей, безпосередньо обізнаних з ситуацією. Вам відомо про ці звинувачення?".

Крістофер Рей відповів, що про ці звинувачення йому невідомо. "Я з задоволенням займусь цим", - сказав він, при цьому погодившись із сенатором, що "для України було б неправильно втручатись у наші вибори".

ВідеоУ США спеціальний прокурор розслідуватиме можливе втручання росіян у вибори

Пізніше речниця Білого дому Сара Сандерс заявила, що змова Демократичної партії із урядом України підкріплена більшою кількістю доказів, ніж вручання Росії у вибори США на боці Трампа.

"Якщо і є якісь докази змови у ході минулих президентських виборів у США, то це - докази змови між Демократичною партією США та урядом України", - сказала Сара Сандерс.

Посольство України у США зі свого боку наполягає на тому, що жодним чином не координувало із Демократичною партією будь-яких дій, направлених проти кандидатів на виборах президента США або членів їх команд.

"Посольство України високо цінує зусилля Адміністрації США з початку інавгурації президента Дональда Трампа направлені на підтримку України та жорстку і послідовну політику щодо Росії", - відзначили в українському посольстві.

Нагадаємо, у січні видання Politico, посилаючись на джерела, які знайомі із ситуацією, повідомило, що українські урядовці намагалися вплинути на вибори президента США і допомоги виграти кандидату від демократів Гілларі Клінтон, збираючи компромат на її суперника республіканця Дональда Трампа.

За словами співрозмовників видання, Київ допомагав виборчому штабу Клінтон викрити зв'язки Дональда Трампа та його помічника Пола Манафорта з Росією, що мало на меті зашкодити його кампанії. Врешті решт ці зусилля вплинули на хід передвиборчої кампанії Трампа – Манафорт пішов у відставку.

І сенатор Ліндсі Ґрем, і речниця Білого дому Сара Сандерс, говорячи про втручання України у вибори США, посилаються на цю статтю Politico.

Залиште свій коментар