Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ядерна доктрина Трампа передбачає більш агресивну позицію щодо Росії

Москва зіткнеться з "неприйнятно небезпечними наслідками" у разі ядерної атаки в Європі.

Адміністрація президента США Дональда Трампа у п'ятницю заявила, що буде продовжувати велику частину політики щодо ядерної зброї, запровадженої його попередником Бараком Обамою, але займатиме більш агресивну позицію щодо Росії. Зазначається, що Росія повинна переконатись, що вона зіткнеться з "неприйнятно небезпечними наслідками", якщо від неї буде йти загроза навіть обмеженої ядерної атаки в Європі.

Про це йдеться у ядерній доктрині, оприлюдненій 2 лютого, передає АР.

ВідеоСША планують створити нову ядерну боєголовку для стримування Кремля

Боєголовками збираються оснащувати ракети Trident - українською це означає тризуб. Про це написало видання The Guardian - із посиланням на колишнього радника Обами. За словами екс-чиновника, чинна адміністрація США має намір послабити обмеження щодо використання ядерної зброї. Тим часом в Росії збираються посилити оборону. В окупованому Криму росіяни розгорнуть зенітно-ракетну систему.

США планують створити нову ядерну боєголовку для стримування Кремля

Адміністрація Трампа дійшла висновку, що США повинні в значній мірі виконати план свого попередника для модернізації ядерного арсеналу, включаючи нові бомбардувальники, підводні човни та ракети на суші. Документ також схвалює дотримання існуючих угод про контроль над озброєннями.

У ядерній доктрині приходять до висновку, що, хоча контроль над озброєннями може сприяти інтересам США, "подальший прогрес важко передбачити" через російську агресією в Україні та порушення існуючих угод про зброю.

Як і Обама, Трамп розглядає використання ядерної зброї лише в "екстремальних умовах", зберігаючи певну невизначеність щодо того, що це означає. Але Трамп бачить більш повну стримуючу роль цієї зброї, що відображено в плані розвитку нових можливостей боротьби з Росією в Європі.

Адміністрація Трампа вважає, що російська політика та дії Москви загрожують потенційним прорахунком, що може призвести до неконтрольованої ескалації конфлікту в Європі.  Зокрема, вказується на російську доктрину, згідно з якою Москва буде застосовувати або погрожувати застосуванням ядерної зброї із меншою потужністю під час обмеженого, звичайного конфлікту в Європі в надії, що це змусить США і НАТО відступити.

"Останні російські заяви про цю розвинену доктрину ядерної зброї, очевидно, знижують межу для першого використання ядерної зброї в Москві", - сказано в документі.

У 74-сторінковому документа також згадується Північна Корея. Зазначається, що вона є "явною та серйозною загрозою" для США та її союзників. Документ стверджує, що будь-яка ядерна атака Північної Кореї проти США чи її союзників призведе до "закінчення цього режиму".

"Немає сценарію, в якому режим Кіма міг би використати ядерну зброю і вижити", - сказано в доктрині.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вважає, що країні необхідно модернізувати ядерний арсенал. Про це він заявив під час виступу із зверненням "Про становище країни" до обох палат Конгресу. "Аби оборонити себе, ми повинні модернізувати і перебудувати наш ядерний арсенал та сподіватися, що ніколи не доведеться його використовувати", - заявив Трамп. Та додав, що зброя повинна бути настільки потужною, щоб змогла стримати будь-який акт агресії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції