Ядерна "могила" часів Холодної війни в Тихому океані руйнується – з неї просочуються смертоносні відходи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бетонний купол почав йти тріщинами.

На Маршалових островах в Тихому океані руйнується бетонний купол, побудований минулого століття над відходами від випробувань атомних бомб.

Про це повідомив генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш, виступаючи перед студентами на Фіджі, передає AFP.

Він описав спорудження як "свого роду труну" і назвав спадщиною ядерних випробувань епохи холодної війни в Тихому океані.

Острівна країна, перебуваючи під управлінням США, була епіцентром 67 випробувань ядерної зброї в 1946-58 роках. З Маршалових островів примусово переселяли людей, а тисячі стали жертвами радіоактивних опадів.

Серед іншого США випробували там водневу бомбу "Браво" 1954 року, найпотужнішу з тих, що колись застосованих у Штатах. Вона у майже тисячу разів потужніша за скинуту на Хіросіму.

"Могила" на одному з островів країни Руніт - бетонний купол, побудований в кінці 1970-х років, товщиною 45 сантиметрів. Радіоактивні ґрунт і попіл від вибухів скинули у кратер закрили ним.

Однак це передбачалося лише як тимчасовий засіб – дно кратера ніколи не убезпечувалось. До побоювань з цього приводу, сам купол вкрився тріщинами. Він може розпастися на частини, варто лише йому потрапити під тропічний циклон.

Бетонний купол на острові Руніт
commons.wikimedia.org

Разом з цим Гутерріш не говорив прямо про те, що має бути зроблено з куполом, але сказав, що ядерна історія Тихого океану все ще потребує перегляду.

Зазначимо, досі бомбардування Хіросіми й Нагасакі залишається єдиним випадком застосування ядерної зброї в історії людства. Уряд США вирішив скинути бомби, вважаючи, що цим пришвидшить закінчення війни, і не буде необхідності у веденні тривалих кривавих боїв на головному острові Японії. ТСН.ua вирішив згадати, як відбувалася ядерна атака на японські міста 70 років тому, відновивши хронологію та показавши фото тих трагічних днів

Відео На порозі нової холодної війни. Що загрожує світові після виходу США із ядерної угоди з РФ

Сполучені Штати вийдуть з ядерної угоди з Росією. Напередодні це пообіцяв зробити Дональд Трамп. У Британії його одразу підтримали, звинувативши Росію в багаторічному порушенні термінів угоди про знищення ракет середньої та малої дальності. У Франції ж, навпаки, стали на захист угоди. На рішучий план Дональда Трампа відреагували і в українському МЗС. 

На порозі нової холодної війни. Що загрожує світові після виходу США із ядерної угоди з РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції