Ядерна угода США й Індії під сумнівом

Прем'єр-міністр Індії Манмоган Синґг проінформував президента США Джорджа Буша про "труднощі з реалізацією індо-американської ядерної угоди".

Прем'єр-міністр Індії Манмоган Синґг проінформував президента США Джорджа Буша про "труднощі з реалізацією індо-американської ядерної угоди" телефоном із нігерійської столиці Абуджі, куди він прибув з державним візитом, повідомила прес-служба прем'єра.

"Прем'єр-міністр також пояснив президентові Бушу, що в справі реалізації угоди про співпрацю в царині мирного атома Індія-США виникли деякі труднощі", - йдеться в офіційному повідомленні за підсумками бесіди.

Фактично, це означає, що уряд Індії втратив надію в короткі терміни переконати "ліві" партії, на підтримку яких він спирається в парламенті, в тому, що угода не суперечить національним інтересам Індії й не змінює зовнішньополітичного курсу Делі, вважають політичні спостерігачі.

Паралельно проблеми з реалізацією "ядерної" угоди пізно ввечері в понеділок обговорили в індійській столиці голова МЗС Індії Пранаб Мукерджі і американський посол у Нью-Делі Дейвід Малфорд. Офіційно про підсумки бесіди не повідомлено, проте, за інформацією індійських ЗМІ, представник США "висловив розчарування" розвитком подій.

Угоду про співпрацю Індії й США в галузі ядерної енергетики було остаточно узгоджено в липні після двох років напружених переговорів. Вона дозволила б Індії, яка не є членом Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯО), купувати за кордоном сучасні ядерні реактори й уран.

Для реалізації угоди Індії необхідно спочатку домовитися з МАГАТЕ про гарантії безпеки ядерного палива. Потім група ядерних постачальників повинна дати згоду на виключення для Індії з правил цієї організації, які не дозволяють продавати уран країнам, що не підписали ДНЯО. Після цього операція має бути схвалена в американському конгресі.

Проте Вашингтон дав зрозуміти, що припинить будь-яку співпрацю в ядерній сфері й зажадає повернути раніше поставлене паливо й устаткування для АЕС, якщо Делі проведе випробування ядерної зброї.

Комуністи та інші ліві партії, які забезпечують правлячій коаліції більшість у парламенті, погрозили відкликати свою підтримку, якщо уряд не прислухається до їхніх аргументів і почне консультації з МАГАТЕ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: