Ядерна угода тріщить: ЄС відхилив ультиматуми Ірану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас, там наголосили на збереженні вже наявних умов та дотримання своїх зобов’язань.

Країни ЄС, які є підписантами ядерної угоди, відхилили ультиматуми Ірану стосовно виконання пунктів домовленостей.

Про це йдеться у спільній заяві голів МЗС Франції, Німеччини та Великої Британії, а також верховного представника ЄС.

"Ми відкидаємо будь-які ультиматуми і оцінюватимемо дотримання Іраном домовленостей на основі результатів діяльності Ірану щодо його ядерних зобов'язань за ядерною угодою і ДНЯЗ (Договір про нерозповсюдження ядерної зброї). У цьому плані ми нагадуємо про ключову роль МАГАТЕ (Міжнародного агентства з атомної енергії) у моніторингу та перевірці виконання Іраном своїх зобов'язань, пов'язаних з ядерною енергетикою", - йдеться у повідомленні.

Водночас, у ЄС наголошують на важливості дотримання угоди всіма сторонами і нагадують про власні зобов’язання щодо скасування санкцій проти Ірану.

"Ми закликаємо країни, які не є учасниками ядерної угоди, утримуватися від будь-яких дій, які перешкоджають здатності інших сторін повністю виконувати свої зобов'язання", - підкреслили там.

Нагадаємо, 8 травня Іран надіслав листа підписантам ядерної угоди і повідомив, що призупиняє виконання частини власних зобов’язань, що стосуються обмеження продажу тяжкої води та збагаченого урану. У відповідь на це США знову розширили санкції проти ісламської країни.

У листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

ВідеоІран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

Про відмову від низки зобов’язань Тегеран уже поінформував країн-підписантів - Велику Британію, Китай, Німеччину, Росію та Францію. Президент Ірану Хассан Рухана заявив - запаси збагаченого урану зберігатимуть, а не продаватимуть за кордон. А за два місяці можуть й взагалі відновити його виробництво, якщо країни-підписанти не виконають своїх обіцянок щодо банківського та нафтового секторів.  

Іран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

Залиште свій коментар

Вибір редакції