Ядерне паливо з "Фукусіми" могло просочитися за межі реактора

Японська влада попередила, що частина розплавленого ядерного палива з 1-го реактора "Фукусіма-1" могла потрапити назовні.

Частина розплавленого ядерного палива на першому реакторі аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японії могла потрапити за межі його пошкодженої внутрішньої частини.

"Є ймовірність того, що частина палива потрапила з внутрішньої частини до зовнішньої оболонки реактора", - повідомив радник прем'єр-міністра Японії Госі Хосоно.

Раніше представники влади підтвердили, що підтвердження факту розплавлення паливних стрижнів ускладнює охолодження реактора за допомогою "водяного саркофага".

Тим не менш, як підтвердив Хосоно, компанія-оператор аварійної АЕС Tokyo Electric Power (TEPCO) не планує переглядати терміни ліквідації наслідків аварії на "Фукусіма-1".

Зараз співробітники станції вивчають стан внутрішньої частини реактора та його оболонки, щоб з'ясувати, чи можливе проведення операції зі створення "водяного саркофага". Тим часом на третьому реакторі "Фукусіма-1" ведеться підготовка до відкачування радіоактивної води, яка зібралася в турбінному залі, нижніх приміщеннях і дренажній системі.

Операція розпочнеться 17 травня. Відкачувати воду планується зі швидкістю 10 тонн на годину. Загальний її обсяг становить близько 22 тисячі тонн. За останні два тижні її рівень у турбінному залі підвищився на 20 сантиметрів - до висоти в 140 сантиметрів.

Фахівці припускають, що саме через цю воду досі тривають витоки радіоактивних речовин в море біля станції.

Нагадаємо, землетрус та цунамі в Японії 11 березня спровокували низку аварій на АЕС "Фукусіма-1". Вийшла з ладу система охолодження, що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

У ніч на 12 квітня Національне агентство Японії підвищило рівень небезпеки на АЕС з п'ятого до максимального, сьомого. Подібний рівень загрози застосовувався всього один раз в історії - в Чорнобилі.

Читайте також:

На першому реакторі "Фукусіми" розплавилося ядерне паливо

Японія почала евакуацію людей за межами 20 км навколо "Фукусіми"

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

ВідеоСитуація всередині першого енергоблоку аварійної АЕС "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: