Ядерні держави вперше направили делегації до Хіросіми і Нагасакі

Вперше делегації США, Британії та Франції віддадуть данину пам'яті загиблим у Хіросімі та Нагасакі під час ядерного бомбардування в 1945 році.

Вперше на пам'ятну церемонію, яка проводиться на 65-і роковини атомного бомбардування Хіросіми та Нагасакі, своїх офіційних представників направили ядерні держави - США, Великобританія і Франція.

Участь у пам'ятних заходах також вперше візьме Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, який днями в черговий раз заявив про необхідність глобального ядерного роззброєння.

Загалом віддати данину пам'яті загиблим до Хіросіми приїдуть представники 75 країн.

Японія це єдина країна в світі, яка зазнала атомного бомбардування. Авіація США скинула ядерні бомби спочатку 6 серпня 1945 в Хіросімі, а через три дні - в Нагасакі. Жертвами бомбардування стали понад 200 тисяч людей.

Чотиритонна уранова бомба "Малюк", скинута на Хіросіму о 8 годині 15 хвилин ранку, викликала сліпучий спалах, після якого з'явилася вогняна куля, що розплавила пісок у скло. Ця куля перетворила на дим все живе в радіусі півтора кілометра.

Приблизно 140 тисяч людей загинули миттєво, коли найпотужніший вибух перетворив центр міста в попіл і руїни, а також протягом декількох днів і тижнів після нього - від опіків і променевої хвороби, викликаної радіоактивними опадами, які прозвали "чорним дощем".

Кількість загиблих в результаті вибуху плутонієвої бомби "Товстун", яка була скинута на Нагасакі 9 серпня, оцінюється в 70 тисяч людей.

Японія капітулювала 15 серпня, і тим самим на Тихому океані завершилася Друга світова війна.

Сполучені Штати так і не вибачилися за два вибухи. За даними опитувань, більшість американців впевнені в тому, що вони були необхідні для якнайшвидшого закінчення війни і щоб уникнути наземного вторгнення, яке вимагало би великих жертв.

Інші вважають, що атомні бомбардування були не потрібні, і це міг бути жорстокий експеримент.

Японці чекають від США офіційних вибачень за бомбардування Хіросіми і Нагасакі, і з того часу активно борються за повну заборону зброї масового знищення.

Читайте також:

У США помер один з льотчиків, які скинули атомну бомбу на Хіросіму

Обама не захотів відвідувати Хіросіму та Нагасакі

Японець пережив ядерні бомбардування і в Хіросімі, і в Нагасакі

Скандал в Японії: в країні базувалася атомна зброя США

ВідеоЯдерні держави вперше направили делегації до Хіросіми і Нагасакі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: