Ядерні потужності: Іран планує збагачення урану до 20%, попри міжнародні домовленості

Дата публікації
Перегляди
424
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ядерні потужності: Іран планує збагачення урану до 20%, попри міжнародні домовленості

Фото: Associated Press

Тегеран наразі не вказав дату початку робіт.

Іран має намір збагачувати уран до 20% і таким чином значно перевищити поріг, встановлений у міжнародній ядерній угоді 2015 року. Ці домовленості передбачають ліміт для Тегерана в 3,67%.

Про такі плани Ірану повідомив Рафаель Гроссі - гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії, яке входить до загальної системи міжнародних організацій ООН, інформує BBC. У свою чергу МАГАТЕ поінформувало про це Раду Безпеки ООН.

В організації кажуть, що наразі невідомо, коли саме Іран планує розпочати збагачення урану до 20%.

Зазначимо, що ядерна угода з Іраном, укладена літом 2015 року, передбачає дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики в обмін на обіцянку Тегерана не розробляти ядерну зброю. Сторони домовилися, що Тегеран суттєво обмежить свою ядерну програму в обмін на скасування Заходом економічних санкцій.

Нагадаємо, у травні 2020 року у США запровадили санкції щодо іранських проектів, пов'язаних зі Спільним всеосяжним планом дій (СВПД), а також щодо лідерів іранської програми ядерного збагачення Маджида Агаї та Амджада Сазгара.

Раніше Сполучені Штати запровадили санкції проти Організації з атомної енергії Ірану та її керівника Алі Акбара Салехі. Зокрема, у Штатах заявили, що організація відіграла значну роль у порушенні країною своїх ядерних зобов'язань.

У листопаді 2020 року у ЗМІ з'явилась інформація про те, що президент США Дональд Трамп хотів завдати удару по підземному заводу в іранському Натанзі, де збагачують уран. Але главу Білого дому вдалося умовити утриматися від такого рішення.

Наступна публікація