"Ядерні самураї" з "Фукусіми" зізналися рідним, що скоро загинуть

Ліквідатори з "Фукусіми-1" спокійно приймають свою долю - що в короткий час їх може вбити радіація, а якщо ні, то в перспективі вони помруть від раку.

Ліквідатори аварії на АЕС "Фукусіма-1"_9
AFP
Ліквідатори знають, що приречені на смерть
Ліквідатори аварії на атомній станції в японській префектурі Фукусіма, яких в пресі називають "камікадзе" і "ядерними самураями", усвідомлюють, що піддаються високим дозам радіації і приречені на смерть у найближчі місяці, якщо не тижні.

Ці люди майже не спілкуються ні з журналістами, ні навіть з рідними - влада просить їх бути максимально стриманими і не ділитися ніякою інформацією, щоб не сіяти паніку. Однак сім'ї ліквідаторів від іноді отриманих від них звісток роблять висновок, що, як справжні самураї, вони готові загинути заради обов’язку.

Американському телеканалу Fox News вдалося поспілкуватися з матір'ю одного зі співробітників компанії-оператора станції, який бере участь в аварійних роботах. Вона розповіла, що її 32-річний син і його колеги не раз обговорювали ситуацію між собою і вже спокійно сприймають свою долю - що в короткий час їх може вбити радіація, а якщо ні, то в перспективі вони помруть від раку.

За словами жінки, син не повідомляє їй, чи отримав він дози опромінення. Але вона знає, що всі ліквідатори усвідомлюють, що працювати на аварійній АЕС поблизу напівзруйнованих енергоблоків і не піддатися смертельним дозам радіації просто неможливо.

Компанія-оператор Tokyo Electric Power Company (TEPCO) стверджує, що бригади медиків постійно оглядають співробітників, а на місцях робіт регулярно заміряється радіаційний фон.

Нормою граничного річного опромінення для ліквідаторів у Японії вважається 100 мілізіверт. При цьому, за наявними даними, рівень радіації у воді у другому енергоблоці станції, що представляє найбільшу небезпеку, перевищує 1 000 мілізіверт.

У TEPCO заявляють, що після нещодавнього випадку, коли троє ліквідаторів отримали радіоактивні опіки ступень і кісточок в результаті контакту із зараженою водою, подібних інцидентів більше не повторювалося. Відомостей про те, що у когось почала розвиватися променева хвороба, у компанії немає.

Однак учасники аварійних робіт продовжують отримувати підвищені дози радіації - у п'ятницю TEPCO повідомила, що їм піддалися ще дві людини. Таким чином, в списку тих, хто отримав на АЕС дозу опромінення понад 100 мілізіверт, значиться вже 21 осіб.

Компанія-оператор раніше пообіцяла максимально поліпшити умови роботи ліквідаторів, проте ситуація на АЕС така, що довгострокових заходів безпеки просто не придумати. Поки час перебування в найбільш небезпечних зонах станції для них обмежений 15 хвилинами.

Всього в аварійному комплексі одночасно працюють по 500-600 осіб, повідомляє влада. Практично всі вони залишаються ночувати прямо на його території, в одному з будинків. Сплять вони на аркушах свинцю і харчуються двічі на день сухими галетами, консервами та рисом швидкого приготування.

Тим часом, як повідомляють ЗМІ, далеко не всі ліквідатори забезпечені необхідним захистом від радіації.

Нагадаємо, після аварії була проведена евакуація жителів з 20-кілометрової зони навколо "Фукусіма-1". Однак, вказівка ​​евакуюватися з японськими законами не є обов'язковим до виконання, тому представники влади не можуть змусити виїхати людей, які відмовляються це робити.

Читайте також:

Оприлюднені перші фото "камікадзе", що ведуть битву з радіацією на "Фукусімі"

Битву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

Рівень радіації на "Фукусіма-1" перевищено в 10 тисяч разів

Експерти: масштаб аварії на "Фукусімі" вже досяг 7-го рівня, як у Чорнобилі

ВідеоБитву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: