Як американці ставляться до "українського скандалу" та хто дужче підтримує імпічмент Трампа - опитування CNN

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Публічні слухання не змінили ставлення американців до імпічменту Трампа.

Серед американців зросла кількість тих, хто вважає, що президент США Дональд Трамп скоріше "зловживав" стоїм становищем у стосунках з Україною, також збільшився гендерний розрив у підтримці відсторонення голови Білого дому.

Водночас після п'яти днів громадських слухань щодо розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа думка американців загалом про те, чи має він понести відповідальності і залишитись без посади, залишається такою ж, як у жовтні.

Про це повідомляє CNN із посиланням на проведене SSRS опитування.

Половина американців вважають, що Трампа слід усунути з посади, 43% - іншої думки. "Жодна цифра не змінилася від жовтня, при цьому підтримка імпічменту залишається на найвищому рівні за час проведення опитуваннь", зазначає CNN.

Найбільше імпічмент Трампа підтримують демократи – близько 80% з тих, хто виступає за процедуру. Разом з цим серед респондентів, які не відносять себе до жодної з партій – 47% за імпічмент, і 45% проти.

Водночас американці вкорінилися у своїх поглядах – приблизно 9 з 10 людей рішуче виступають за або проти.

Рейтинг схвалення президента також тримається на приблизно жовтневому рівні: 42% кажуть, що схвалюють, 54% не схвалюють.

Хоча погляди на імпічмент і відсторонення не змінилися, опитування показало, що 53% респондентів заявили, що Трамп зловживав своєю посаду заради політичної – це на 4% більше, ніж у жовтні.

Понад 56% американців вважають, що спроби президента посприяти розслідування проти сім'ї Джо Байдена в Україні скоріше продиктовані політикою, аніж боротьбою з корупцією в Україні.

Громадськість США приблизно порівну розділилася щодо того, чи достатньо зараз доказів для того, щоб палата проголосувала за імпічменту президенту і відправила його в суд перед Сенатом (48% сказали "так", 47% сказали "ні"). Більшість (52%) кажуть, що демократи належним чином використовували свої конституційні повноваження під час розслідування імпічменту, 40% говорять про зловживання.

Близько 4 з 10 говорять, що стежать за процесом "дуже уважно" - серед цієї групи підтримка імпічменту трохи вища (53% за, 46% проти).

Зазначається, що хоча загалом показники ставлення до імпічменту залишилися незмінними, опитування свідчить про зростання ґендерного розриву. Жінки дедалі негативніше оцінюють Трампа. З тих, хто схвалює Трампа – 52% чоловіків, і 32% жінок.

Опитування виявило, що кількість опитаних жінок, які підтримають імпічмент, вперше перевищила 60%.  навіть в більшості чоловіки як і раніше проти імпічменту (53% проти).

Опитування на замовлення CNN проводила компанія SSRS від 21 по 24 листопада серед випадкової національної вибірки. В опитуванні взяли участь 1 007 дорослих – з ними говорили стаціонарним або мобільним телефоном живі інтерв'юери. Результати для повної вибірки мають можливу похибку у 3,7%.

Нагадаємо, Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів і діяльність розвідки країни. Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

31 жовтня Палата представників у Конгресі США прийняла резолюцію, яка формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Голосування вирішувало, чи буде Конгрес продовжувати розслідування справи і як саме. Відтепер розслідування дій президента продовжать відповідності з прийнятими в резолюції пунктами.

ТСН.uа розповідає, як саме буде відбуватися процедура імпічменту президента США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції