Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як Кремль напав на Чехословаччину. Минає 48 років із дня "допомоги братньому народу"

Прага позбавилася "братнього" контингенту лише через 23 роки.

48 років тому, 21 серпня 1968-го, стартувала радянська окупація Чехословаччини. О другій годині ночі пасажирський літак Ан-24 попросив аварійної посадки на летовищі у Празі. Коли диспетчери дали згоду, з літака замість цивільних пасажирів висадилися радянські десантники. Вони захопили аеродром і почали прийом транспортної авіації із вояками і технікою на борту. Літаки сідали кожні 30 секунд.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Щоб задушити "Празьку весну" – вельми обережний процес демократичних реформ, на які зважилося захоплене керівництво країни – Москва тоді задіяла 18 дивізій: мотострілецьких, десантних, танкових, і 22 авіаційні полки. В операції під назвою "Дунай" Чехословаччину брали з чотирьох сторін: крім Союзу, задіяли армії Польщі, Угорщини та Болгарії. За Кремлівською звичкою, вторгнення пояснили допомогою братньому народу.

І всій цій об'єднаній армаді у півмільйона вояків протистояли лише жителі Праги – беззбройний братній народ. А що світова спільнота? ООН скликала екстрене засідання Ради Безпеки. Агресію засудили. Однак Москва наклала на резолюцію вето. Дуже хочеться сподіватися, що Європа не забула про методи Кремля. Бо братнього контингенту Прага позбавилася лише через 23 роки.

Відео Через 48 років з початку окупації Чехословаччини згадують напад РФ та реакцію світової спільноти

Залиште свій коментар

Вибір редакції