Як "кухар Путіна" Пригожин захоплює контроль над африканським континентом – розслідування Bloomberg

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Приватні структури бізнесмена забезпечують підтримку чинним режимам країн Африки.

Близький до президента Росії Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин нарощує вплив своїх приватних структур на владу країн Африки, таким чином поширюючи російський контроль над континентом.          

Про це стверджує агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що приватні військові структури Пригожина, зокрема ПВК "Вагнера", вже співпрацюють із 10 африканськими країнами: Демократична Республіка Конго, Судан, Лівія, Мадагаскар, Ангола, Гвінея, Гвінея-Бісау, Мозамбік, Зімбабве і Центральноафриканська Республіка. Вони підтримують чинні режими та надають політичні консультації в обмін на права на видобуток важливих корисних копалин та інші економічні привілеї.

Не маючи фінансової підтримки з боку США, Європи або Китаю, Росія знайшла свою нішу, в якій може працювати та забезпечувати орбіту власного впливу. І вся ця активність відбувається на тлі підготовки до масштабного саміту Росія-Африка у 2019 році, на якому Путін розраховує прийняти близько 50 лідерів країн.

Свою увагу на Африку Путін звернув доволі пізно, адже присутність Москви в африканських країнах значно скоротилась після розпаду Радянського союзу. Тепер Росія намагається відновити свій політичний вплив на цей регіон. Інколи її спіткали невдачі, зокрема в Південноафриканській республіці, де президент Рамафоса заморозив багатомільярдний проект щодо ядерної енергетики, який ухвалив його попередник з Росією. Однак за минулий рік Москва загалом пробачила низці африканських країн майже 20 мільярдів доларів боргу.

Наразі Росія веде численні переговори з африканськими країнами щодо співпраці. У Еритреї вона хоче створити логістичний вузол на Червоному морі, Москва створює політичну підтримку владі Зімбабве та ДР Конго, а також вводить приватні військові структури Пригожина до ЦАР, Судану та Лівії. В обмін на підтримку, Росія отримує доступ до численних родовищ нафти, нікелю, урану, кобальту та багатьох інших корисних копалин.

"Як і будь-який нормальний бізнесмен, Пригожин шукає найбільш прибуткові місця для вкладання своїх грошей", - зазначає голова російського державного Інституту африканських досліджень у Москві Ірина Абрамова.

Нагадаємо, раніше Пригожина помітили під час офіційних перемовин між міністром оборони Росії Сергієм Шойгу і лівійським маршалом Халіфом Хафтаром. Перед тим британські ЗМІ повідомляли, що Росія перекинула до Східної Лівії кілька десятків військовослужбовців спецпризначення і співробітників Головного управління Генштабу, а Путін планує влаштувати там "другу Сирію". Головна мета Москви - контроль над найбільшим нелегальним міграційним маршрутом в Європу, який пролягає через розділену війною країну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції