Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як можна щасливо жити на лінії розмежування: ізраїльський досвід

Держава забезпечила поселення бомбосховищами та захистом військових.

Внаслідок довгих років безупинної війни Ізраїль навчився захищати своїх громадян. За одного свого полоненого вони готові віддати сотні терористів, а для мирних мешканців безкоштовно будують кімнати-бункери в їхніх оселях і відповідають на кожну ворожу активність, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Невеличке поселення Суфа на кордоні з Сектором Гази розраховане на дві сотні людей і є цілком закритою територією за високим парканом і колючим дротом. "Усі жителі мають спеціальний номер на телефоні, ми набираємо його – і брама відчиняється. Так просто сюди не заїхати і не зайти", - пояснює місцевий житель Яль Брандес. У небі неподалік висить біла куля – це не далекий парашутист, а військова камера, що працює цілодобово. Такі контролюють усю лінію розмежування з територією, що підконтрольна палестинському рухові ХАМАС. Неподалік розташована ізраїльська військова база, солдати з котрої контролюють район і дають відсіч усім намаганням терористів прорватися з Гази в Ізраїль.

ВідеоБомбосховище у квартирі та життя колючим дротом: після довгих років війни Ізраїль навчився захищати своїх громадян

Аби убезпечити мирних жителів від обстрілів з неконтрольованої території, в будинках ставлять міцні металеві двері, а вікна можуть зачинятися наглухо. Кімнати-бомбосховища покликані вберегти життя тих, хто всередині, навіть якщо в споруду влучить потужна міна чи ракета. В таких бункерах усе продумано до дрібниць, і будується коштом держави. Про небезпеку жителів повідомляють через SMS або сиренами – і тоді необхідно просто виконувати всі вказівки. За нормативами, сховатися в бункері в разі повітряної атаки ізраїльтяни мусять протягом 15 секунд після повідомлення. Окрім індивідуальних місць безпеки, передбачені також спільні бомбосховища з ліжками та запасами води та їжі, однак їх використовують лише в разі тривалої небезпеки.

Відповіддю людей на життя в умовах постійної загрози є просто насолода кожним днем життя. Мешканці намагаються зайвий раз не думати про негативні речі та жити, немов ніякої загрози не існує. На кордоні ізраїльтяни виростили величезний сад, щоби з того боку бачили – життя тут триває, попри всі намагання вигнати звідти мирних жителів.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції