Застібати чи не застібати ґудзики та блискавку на одязі перед пранням

Застібати чи не застібати ґудзики та блискавку на одязі перед пранням

застібати чи ні гудзики та блискавки

До пральної машини доводиться відправляти речі з різноманітною фурнітурою, яка викликає у господинь чимало труднощів і запитань. Застібати чи ні блискавки перед пранням, як правильно прати речі з ґудзиками, блискавками та іншою фурнітурою - в матеріалі ТСН.ua.

Найпопулярнішою фурнітурою, яка використовується для пошиття одягу, звичайно, є ґудзик. Ґудзики виготовляються з різноманітних матеріалів: пластику, металу, дерева, скла, інше. Не менш популярними є застібки-блискавки, кнопки, заклепки, гачки з петлями, пряжки. Часто під час прання ґудзики та інша фурнітура відриваються, а блискавки стукають об скло пральної машинки.

Найчастіше господинь цікавить запитання - "чи треба застібати ґудзики та блискавки перед початком прання"?

Щоб не пошкодити речі з фурнітурою під час прання, варто дотримуватися таких правил:

  • Перед завантаженням до пральної  машини всі замки, блискавки, застібки мають бути застебнутими, а одяг вивернутий на виворітний бік.
  • Ґудзики на трикотажних речах, сукнях, тонких блузах необхідно застібати, а ось ґудзики на чоловічих та жіночих сорочках можна залишити розстебнутими. Обов'язково повинні бути розстебнуті ґудзики на комірі і манжетах. У застебнутому стані тверда основа манжета та коміра може деформуватися, і сорочка буде зіпсована.
  • Перед пранням перевіряйте, наскільки якісно тримається будь-яка фурнітура на виробі. Особливо це стосується ґудзиків, гачків, петельок. Під час прання є велика вірогідність, що ґудзики, пряжки, гачки можуть відірватися. Таким чином відірвані елементи фурнітури можуть пошкодити не лише речі, а й саму пральну машину. Якщо у вас виникли сумніви, що фурнітура витримає прання і може відірватися, краще наново її пришити.
  • Одяг із делікатною фурнітурою для прання в машинці необхідно помістити до спеціального мішечка. Але краще не ризикувати і попрати вручну. І навіть ручне прання має бути максимально делікатним, одяг з такою фурнітурою не можна сильно терти і викручувати.
  • Перед пранням не замочуйте речі з металевою фурнітурою. Тривале перебування у воді всіляких гачків, заклепок і кнопок призводить до їхнього окислення і на тканині можуть з'явитися плями іржі. Якнайшвидше постарайтеся висушити виріб із такою фурнітурою. Відіжміть його, виверніть  на лицьовий бік і ще раз додатково промокніть м'якою тканиною. Зайва волога вбереться тканиною і метал не встигне залишити свій слід.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація