Як Путін потрапив до КДБ. Глава РФ у першому інтерв'ю розповів про свій кар'єрний шлях

Він стверджує, що не був "стукачем" в університеті.  

У червні 1991 року майбутній президент Росії Володимир Путін очолив комітет із зовнішніх зв'язків міськадміністрації Ленінграда. За кілька місяців він дав одне з перших (а можливо, і зовсім перше) інтерв'ю у своєму житті — журналістці міської газети "Час пік" Наталії Нікіфоровій. Сьогодні, 25 листопада, онлайн-видання Медуза опублікувало його в Мережі.

У ньому Путін, зокрема, розповів, як потрапив до структури КДБ. За його словами, в цей держорган він "пішов легально і гласно, за розподілом після закінчення університету".

Про посаду в КДБ майбутнього главу держави поінформували за кілька місяців до призначення.

"Я погодився. Пропрацював деякий час на різних посадах — мені запропонували піти на роботу в зовнішню розвідку. Я цю пропозицію прийняв, закінчив відповідний навчальний заклад. І всі ці роки працював у розвідці. В тому числі і за кордоном", - сказав він, додавши, що погодився на таку роботу, тому що йому "навіть хотілося цього".

"Я йшов працювати не в політизовану організацію. Якщо хочете, мною керували високі мотиви — вважав, що там можу докласти свої сили і максимально з користю для суспільства", - пояснив Путін своє бажання.

На запитання, чому обрали саме його, він відповів, що завжди цікавився проблемами зовнішньої економіки.

"Спецслужби проводять вивчення об'єкта в умовах, коли він про це не підозрює. Якщо він знає про це, то починає пристосовуватися. І показувати ті сторони характеру і особистості, які хоче донести до потенційного споживача інформації", - пояснив Путін систему відбору кадрів до КДБ.

При цьому журналіст зазначила, що серед студентів побутує думка, що пропозицій від КДБ отримують "стукачі". Однак Путін відповів, що не був пов'язаний з КДБ до того, як потрапив в кадри.

Путін головний ворог свободи російської преси

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" зазначила, що російський президент чинить тиск на пресу за допомогою Держдуми, олігархів та силових структур. До списку ворогів преси Путін потрапив іще 2000 року, однак зараз "Репортери без кордонів" зазначають, що свободи для самовираження у Росії залишилося найменше з радянських часів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: