Як Путін створює стратегічні факти на Близькому Сході - Die Presse

Росія демонструє, в першу чергу, Сполученим Штатам, що може втрутитися і на Близькому Сході.

Росія та Іран посилюють свою військову співпрацю в Сирії. Але їх мета полягає не тільки в тому, щоб зберегти режим у Дамаску.

Про це пише Віланд Шнайдер у статті "Як Володимир Путін створює стратегічні факти на Близькому Сході", опублікованій на сайті газети Die Presse.

Це новий рівень військового співробітництва. Наразі для нападів на об'єкти у Сирії російські бомбардувальники середньої дальності вилітають з іранської бази. Це дозволяє ВПС Росії економити паливо і час підходу до цілі. Але не варто недооцінювати символізм цього кроку. Москва і Тегеран дають зрозуміти: ми ще більш тісно співпрацюємо в Сирії. І, в якості приємного доповнення, Росія демонструє, в першу чергу, Сполученим Штатам, що може втрутитися і на Близькому Сході.

Москва неодноразово використовувала втручання на стороні сирійського режиму, як політичний "парад військ": наприклад, коли російські кораблі запустили крилаті ракети з Каспійського моря. Враховуючи слабку ППО сирійських повстанців, в нападі із застосуванням зброї такого радіуса дії не було ніякої військової необхідності. Але в США викликав занепокоєння сам факт того, що Росія може успішно застосовувати такі системи.

Той факт, що Росія зараз використовує бази ВПС Ірану, також повинен змусити Вашингтон задуматися. Тому що досі російсько-іранський союз на підтримку сирійського правителя Башара аль-Асада не був позбавлений суперечностей. За свою політику в Сирії Іран платить високу ціну – в тому, що стосується втрат солдатів і фінансових витрат. Тегеран інвестував до 15 мільярдів доларів США. Своєю чергою, керівництво Ірану хоче зберегти владу в Сирії, як найсильніший зовнішній гравець, який підтримує Асада.

Насамперед, сумніви щодо намірів Росії ростуть всередині Іранської революційної гвардії. Цей скептицизм викликаний також тим фактом, що на початку травня Москва домовилася з Вашингтоном про перемир'я в Алеппо. Кілька днів потому, багато солдатів Іранської революційної гвардії були вбиті в результаті нападу повстанців на село Хан Туман, на південь від Алеппо.

Тепер, шорсткості в російсько-іранському союзі, схоже, наполовину згладжені. З Ірану, ВПС Росії вилітає на операції не тільки в райони, підконтрольні так званій "Ісламській державі" (ІД). Вони також намітили мету в Ідліб і Алеппо. Про припинення вогню в Алеппо – принаймні, з російської сторони – більше ніхто не говорить. Очевидно, Москва і Тегеран хочуть створити факти і, нарешті, вирвати східну частину Алеппо у повстанців. Це стало б серйозним ударом для п'ятирічного повстання проти Асада.

Але потужною зброєю руху проти авторитарного сирійського режиму також є багато груп, які нині захищають схід Алеппо. Боєздатні бригади ан-Нусра можна назвати "кризовою пожежною командою". Тому що вони завжди знаходяться на передовій, коли повстанці намагаються прорвати блокаду режиму. Те, що ан-Нусра в даний час змінив назву і відрікся від Аль-Каїди, тільки камуфляж – як і багато чого з того, що він робив у минулому. Хоча угруповання ніколи не намагалося поширювати свої ідеї серед інших повстанських груп і цивільного населення з тієї ж жорстокістю і таким же тоталітарним розумінням влади, як ІД. Тим не менш, мета ан-Нусра – створення держави, побудованого згідно з критеріями джихадистів-салафітів. Таку мету ан-Нусра розділяє з деякими іншими повстанськими групами, яких офіційно відносять до "помірного спектру".

Чим довше тривала різанина в Сирії і чим більш жорстоко режим переслідував опозицію, тим більшим ставав приплив до крайнім силам на боці повстанців. Це одна з причин, чому сьогодні ситуація майже безвихідна, на додаток до цинічних ігор влади зовнішніх гравців з Саудівської Аравії, Росії та Ірану.

Але жертвою стає цивільне населення в Сирії, яке піддається обстрілу і бомбардувань в таких містах, як Алеппо. А тепер до цього додадуться ще і атаки з іранських баз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: