Як розповсюджується невідомий вірус із Китаю, який вже забрав життя шести людей. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Китаї визнають, що вірус передається від людини до людини.

У країнах Азії у близько 300 людей уже виявили небезпечний смертельний коронавірус, який уперше виявили в китайському місті Ухань і який почав стрімко ширитися. Станом на ранок 21 січня відомо вже про шість смертей через цей вірус.

Вірус з Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітро-крапельним шляхом тваринам, людям.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки
китайський коронавірус інфографіка чорна версія
ТСН.ua

Вірус схожий на застуду. Але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи. Про це йдеться в сюжеті Катерини Федорченко в ТСН.

Одна людина перебуває на карантині в Австралії - медики очікують на результати тесту. А країна долучається до США і ще кількох держав, які перевіряють пасажирів з Китаю на захворювання. Їх сканують тепловізорами - чи не має хтось температури. Утім, такий спосіб, кажуть австралійські медики, ефективний лише тоді, коли пацієнт вже захворів.

"Інкубаційний період, напевне, становить близько тижня. І багато людей, що перебувають у ньому, не матимуть симптомів, не матимуть лихоманки. Тож мета заходів на кордоні - ідентифікувати тих, кого ми можемо", - заявив міністр охорони здоров'я Австралії Брендан Мерфі.

У Китаї визнають, що вірус передається від людини до людини. І закликають країни, де зафіксували захворювання, до співпраці.

Ринок морепродуктів у місті Ухань, звідки, як підозрюють, і почалося поширення віруса, зачинено. А в самому населеному пункті посилено контроль за мандрівниками.

Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року, зазначає експерт з Британії. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандруватимуть - приїжджатимуть на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.

"Думаю, упродовж кількох наступних тижнів ми, затамувавши подих, стежитимемо за тим, наскільки легко вірус передається від людини до людини. Півтора десятка медичних працівників заразилися від перших двоїх сотень пацієнтів - це доволі багато. Але, з іншого боку - медичний персонал перебуває у тісному контакті з пацієнтами - і під більшим ризиком", - зазначив викладач біомедичних і природних наук Ланкастерського університету Дерек Гатерер.

Через поширення вірусу Всесвітня організація охорони здоров'я скликає екстрене засідання. 22 січня її експерти спробують визначити, чи оголошувати про "надзвичайну ситуацію в галузі суспільного здоров'я" - таке визначення використовують лише для найсерйозніших епідемій.

Відео Всесвітня організація охорони здоров'я скликає екстрену нараду через китайський коронавірус

За останньою інформацією, жертвами загадкового вірусу стали четверо людей. Ще 217 випадків захворювання підтверджено всередині країни. Хворіють у трьох інших державах, ще в одній - Австралії - чоловік на карантині з підозрою на вірус. Як намагаються зупинити хворобу і про що застерігають медики – у сюжеті.  

Всесвітня організація охорони здоров'я скликає екстрену нараду через китайський коронавірус

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції