Як у фантастичних фільмах: у Китаї запровадять систему "соціального рейтингу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За недостойну поведінку бали відніматимуться.

Влада Пекіна заявила, що збирається запровадити до 2021 року для жителів та фірм міста систему «соціального рейтингу».

Є побоювання, що це може значно посилить контроль над громадянами та викликає критику з боку міжнародної спільноти, повідомляє Reuters .

«Китайська столиця Пекін першою на собі випробує систему «соціального рейтингу», яку КНР хоче запровадити ще  від 2014 року. Цю систему планують ввести у столичному місті до 2021 року. Такі наміри китайської влади викликають побоювання з боку міжнародного співтовариства щодо значного посилення тоталітарного державного контролю усіх сфер життя громадян», - йдеться в повідомленні.

Кожен громадянин та фірма постійно матимуть свої «бали соціальної довіри». Так, за негідну поведінку чи проступки, ці бали відніматимуться, а за хороші дії, правильні з точки зору влади, додаватимуться. Такі бали безпосередньо впливатимуть на соціальний престиж тієї чи тієї людини або підприємства.

Проте в системі «соціального рейтингу», яку планують ввести до 2021 року в Пекіні, не згадуються жодні бали. Натомість фігурує поняття «рівня довіри» до того чи того підприємства. Сама ж влада китайської столиці підкреслює, що система  покликана покращити бізнес-середовища Пекіна.

ВідеоУ Китаї тестують штучного ведучого новин та робота-листоношу

Цього тижня Інтернет розбурхав абсолютно штучний ведучий новин з синтетичним голосом. Картинка вражає - настільки чоловік виглядає природньо. Задіяти штучних дикторів планують для створення новинних повідомлень для телебачення, Інтернету і мобільних продуктів. У Конгсберзі тестують робота-листоношу. Наступного року його можуть клонувати і розповсюдити по всій Норвегії. 

У Китаї тестують штучного ведучого новин та робота-листоношу

Нагадаємо, що у Китаї планують скасувати усі обмеження народжуваності. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції