Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як відбувається операція із порятунку застряглих у тайській печері дітей. Інфографіка

Рятувальникам вже вдалось витягти чотирьох хлопчиків.

Увага всього світу прикута до печери Тхам Луанг у Таїланді – там застрягла дитяча футбольна команда разом із тренером. Над їхнім порятунком думають низка місцевих та міжнародних експертів, до операції долучився навіть один із найвідоміших винахідників сьогодення – американець Ілон Маск.

23 червня дванадцять підлітків разом із тренером оголошено зниклими безвісти. Вони пішли на екскурсію до печер та загубилися. На заваді їхньому поверненню стала потужна злива, яка й затопила печери. Над їхнім пошуком працювала ціла група дайверів, і аж через 9 днів дітей змогли знайти. Весь цей час вони прожили на незатопленому острівці у печері без їжі та води.

печера, Таїланд, застрягли діти, інфографіка
ТСН.ua

Певний час влада спільно з усіма службами прорахувала різні варіанти порятунку дітей: від свердлення отворів у гірській породі до найгіршого – очікування до осені доки не зійде вода та протягом цих кількох місяців забезпечувати дітей необхідними речами. Однак врешті-решт зупинились на варіанті із підводним плаванням – і 8 липня розпочалась рятувальна операція.

Під водою з температурою 22-26 градусів діти разом із дайверами мусять пропливти близько чотирьох кілометрів – це займе 3 години підводного плавання. Діти прикріпляються до рятувальника мотузкою та одягають гідрокостюм і маску на все обличчя. Рятувальники пливуть разом зі ще одним запасним кисневим балоном для дитини.

Перший етап операції виявився вдалим – із печери витягли чотирьох дітей. Їх одразу доправили до лікарні, за словами місцевої влади, їхньому життю нічого не загрожує. На 11 годину за місцевим часом планується наступний етап рятування. Планується, що останнім із печери витягатимуть саме тренера команди.

ВідеоТайські рятувальники розробляють план визволення з печери зниклих підлітків та тренера

Пошукова операція, яка перетворилась на рятувальну. В Таїланді розпочинають підготовку до визволення з печери 12 футболістів та їхнього тренера. Десять днів тому діти з наставником були на екскурсії, коли печеру Тхам Луанг залило водою. Як їх діставатимуть – у сюжеті.

Тайські рятувальники розробляють план визволення з печери зниклих підлітків та тренера

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції