Як визначити важку форму коронавірусу на ранніх стадіях: вчені розповіли

Як визначити важку форму коронавірусу на ранніх стадіях: вчені розповіли

Associated Press

Новий тест на біомаркер допоможе медикам на ранній стадії зрозуміти, як буде протікати COVID-19 у пацієнта і яке лікування до нього потрібно застосовувати.

Вчені виявили, що кількість Т-лімфоцитів (Т-кілерів) в крові пацієнта, зараженого коронавірусною інфекцією, є біомаркером, який здатний передбачити на ранній стадії, наскільки важким може бути перебіг COVID-19. Новий тест на біомаркери допоможе лікарям вирішити, який тип лікування необхідно використовувати для конкретного пацієнта, а також чи варто переводити зараженого в відділення інтенсивної терапії.

Про це повідомляє Mirage News з посиланням на дослідження команди під керівництвом професора Буркхарда Бехера з Інституту експериментальної імунології Цюріхського університету в співпраці з ученими з Франції та Німеччини.

Професор Бехер уточнив, що імунні реакції на різні пневмонії дуже схожі і є частиною загальної запальної реакції організму. Це часто спостерігається у хворих у відділеннях інтенсивної терапії.

"Але коли справа доходить до COVID-19, Т-клітини і природні клітини-кілери демонструють унікальну поведінку і описують свого роду патерн в імунній системі – імунну сигнатуру, специфічну для COVID-19", – пояснив він.

Медики з США раніше назвали фактори, які впливають на протікання коронавірусної хвороби. Експерти спиралися на статистичні дані обстеження пацієнтів, інфікованих коронавірусом. Науковці помітили, що ознаками важкої форми COVID-19 є підвищення показників c-реактивного білка, феритину і д-димеру. 

Нагадаємо, раніше гендиректор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні Мечникова Сергій Риженко розповів про лікування та наслідки COVID-19.

Новини України: дніпровські медики врятували від коронавірусу подружжя

Новини України: дніпровські медики врятували від коронавірусу подружжя