Як коронавірус вплинув на світову природу: повітря стало чистішим, у Венеції - прозорі канали, а пінгвіни гуляють океанаріумом Чикаго

Дата публікації
Перегляди
141к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як коронавірус вплинув на світову природу: повітря стало чистішим, у Венеції - прозорі канали, а пінгвіни гуляють океанаріумом Чикаго

Земля трохи відпочиває через коронавірусний карантин.

Поширення коронавірусу світом змінює життя на планеті. Зупиняється рух - природа починає відновлюватися: до Венеції прилетіли качки, а вулицями гуляють кабани. У Чикаго океанаріумом ходять пінгвіни. Повітря стає значно чистішим. ТСН.ua розповідає, де і як змінюється природа через поширення коронавірусу.

 У Китаї неймовірно очистилось повітря

Працівники американського космічного агентства NASA поділилися цікавим дослідженням на тлі коронавірусу.

Вони порівняли світлини провінції Хубей, звідки почав ширитись коронавірус світом, та з’ясували - забруднення повітря над цими територіями майже зникло від початку карантину. 

Фото: NASA

На супутникових знімках, які були оприлюдненні, видно падіння рівня діоксиду азоту (NO2) - отруйного газу, що виділяється транспортними засобами, електростанціями і промисловими об'єктами. Зниження шкідливих викидів в атмосферу спочатку стало помітно над Уханем, а потім поширилося у всій країні.

За даними Центру досліджень енергії і чистого повітря, від 3 лютого до 1 березня викиди CO2 скоротилися як мінімум на 25% через заходи щодо стримування коронавіруса.

Фактично за цей час Китай не відтворив 200 мільйонів тонн вуглекислого газу - більше половини всього річного обсягу викидів в Великої Британії.

В Італії також дихати стало легше, але всі на карантині

В Італії під час карантину через спалах COVID-19 різко знизилося забруднення повітря, оскільки місцеві мешканці змушені залишатися вдома на самоізоляції.

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало знімки супутника Copernicus Sentinel-5P на яких видно зниження забруднення повітря над Італією в період від 1 січня до 11 березня 2020 року, зокрема викидів діоксиду азоту.  

Менеджер місії Copernicus Sentinel-5P Клаус Зенера заявив: "Зниження викидів діоксиду азоту над долиною річки По в північній Італії особливо очевидне. Хоча можуть бути невеликі відмінності у даних через хмарний покрив і зміни погоди, ми впевнені, що скорочення викидів, яке ми бачимо, збігається із закриттям Італії на карантин, що призвело до скорочення трафіку і промислової активності".

Популярні канали Венеції очистились 

У Венеції через пандемію коронавірусу зникли туристи, а рух моторних човнів припинився: і канали стали дивовижно чистими.

Фото: Фото з відкритих джерел

Венеціанці ширять у соцмережах фото та відео незвично прозорої води та захоплюються побаченим.

Фото: Фото з відкритих джерел

"Третій день італійського карантину: все закрито, всі вдома, і так ... кабани в моєму місті зі своїми дітьми. Качки в фонтанах Риму. Природа може зцілити себе, якщо ми дамо їй шанс", - написала користувачка Facebook Міхаела Фат Уотсон та опублікувала фото.

Фото: Фото з відкритих джерел

Своєю чергою, мерія Венеції каже, що зміни викликані не поліпшенням якості води, а поширення коронавірусу світом. Це пов'язано з тим, що на каналах тепер менше трафіку. Опади не утворюються на поверхні води, а залишаються на дні.

Завдяки карантину очистились канали Венеції

Завдяки карантину очистились канали Венеції

Чиказькі пінгвіни гуляють океанаріумом через карантин

У Чикаго (США) закрили для відвідувачів океанаріум Shedd Aquarium, а персонал випустив місцевих пінгвінів і дозволив досліджувати територію. Тепер вони гуляють залами і розглядають риб, яких не зустріли б у природі.

Працівники знімають на відео, як птахи знайомляться з сусідами.

"Тепер, коли немає відвідувачів через коронавірус у світі, доглядачі придумують різні способи розважити тварин. Ми показуємо їм нові заняття і нову їжу, змушуємо рухатися, а також заохочуємо їх досліджувати територію і поводитися як в природному середовищі існування", - розповів представник океанаріуму виданню Chicago Tribune.

У зоопарках США пінгвіни нудьгують через карантин

У зоопарках США пінгвіни нудьгують через карантин

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Спалах коронавірусу в Європі

Спалах коронавірусу в Європі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
141к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація