Як США передадуть Україні зброю: експерт пояснив, що буде після підписання законопроєкту Байденом

Як США передадуть Україні зброю: експерт пояснив, що буде після підписання законопроєкту Байденом

Що буде після підписання законопроєкту про допомогу Україні Джо Байденом / Фото: Associated Press

Президентське вилучення – це процедура, згідно з якою зброю, що перебуває в запасах міноборони США, передають до ЗСУ.

Після підписання законопроєкту про надання допомоги Україні очільник Сполучених Штатів Джо Байден має оголосити про президентське вилучення, і це є вкрай важливим аспектом.

Про це військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков сказав в ефірі "Еспресо".

"Окрім голосування, де ключовим є те, що гроші виділяють, потім ці гроші потрібно реалізувати. Тому щойно Байден підписує законопроєкт, який стає законом, – з'являються кошти. І Байден підписує президентське вилучення з переліком того озброєння, яке має бути передане із запасів міноборони США до ЗСУ", – пояснив Катков.

За словами Каткова, президентське вилучення – це процедура, згідно з якою зброю, що перебуває в запасах міноборони США, передають до ЗСУ. Щодо термінів постачання зброї до України, то зазвичай вони були мінімальними і вимірювалися днями.

"В ситуації з допомогою для України багато чого було зроблено ще до того, як про це ставало публічно відомо. Деякі підготовчі речі робили заздалегідь. Найімовірніше, вже давно узгоджено, що саме передаватимуть у першому пакеті", – додав Катков.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Reuters, США планують виділити Україні один мільярд доларів військової допомоги, щойно законопроєкт про допомогу на 60 млрд, ухвалений у Палаті представників Конгресу, підпише Джо Байден.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація