Як зірвався план французької розвідки

Французькій розвідці не вдалося викрасти другого президента Чехословаччини.

Французька військова розвідка та вислані з Чехословаччини прихильники другого президента цієї країни Едварда Бенеша мали намір вивезти його з країни та переправити на літаку до Австрії, передає AFP із посиланням на чеську газету Lidove Noviny. Про це в своєму інтерв'ю розповів один із безпосередніх учасників змови 1948 року Радомир Лужа.

Едуард Бенеш
Lenta.ru
Якби викрадення Бенеша вдалося, історія Чехословаччини могла би бути іншою
Лужа та його спільники планували підстроїти поломку президентського автомобіля та скористатися цим, щоб викрасти Бенеша, проте їхній план зірвався через те, що здоров'я президента погіршилось.

Після приходу до влади комуністів у лютому 1948 року демократ Бенеш був усунений від справ, хоча формально він залишався президентом Чехословаччини. У червні 1948-го проблеми зі здоров'ям змусили Бенеша піти у відставку, і президентом став лідер комуністів Клемент Готвальд. Незабаром після цього, у вересні того ж року, Бенеш помер.

Бенеш зіграв важливу роль у проголошенні незалежності Чехословаччини. З 1918 року він був міністром закордонних справ нової республіки, а в 1935 році став її президентом. На думку Lidove Noviny, якби президента вдалося вивезти з країни в 1948 році, історія Чехословаччини прийняла б абсолютно інший оборот.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: