Ямадаєва "замовив" депутат Держдуми з особистої неприязні

37-річний водій-іранець дав свідчення про те, що возив до арепорту якогось Адама, який готувався до вбивства Ямадаєва. Слідство впевнене, що це депутат Делімханов.

У справі про замах на колишнього командира батальйону "Схід" Суліма Ямадаєва з'явилися нові подробиці.

Напередодні відбулося чергове засідання дубайського суду у цій справі, на якому виступив лейтенант, який допитував двох підозрюваних.

Так, 37-річний іранець, що проходить у цій справі, розповів під час допитів, що возив до міжнародного аеропорту якогось Адама (імовірно, депутата Держдуми Делімханова, якого влада Дубая вимагає видати їм по даній справі).

Крім Адама та іранця, в машині перебував ще один чеченець. Разом вони простояли на платній парковці аеропорту близько 45 хвилин, чекаючи сімейну пару з дитиною (імовірно, сім'ю Ямадаєва).

Після вони пройшли за машиною, в якій з аеропорту в апартаменти проїхала зазначена сім'я. Весь цей час Адам знімав свою майбутню жертву на відеокамеру мобільного телефону.

Після прибуття до будинку, де зупинилася сім'я Ямадаєва, Адам і його напарник вийшли з машини і обійшли житловий комплекс. Коли вони повернулися, іранець запитав Адама, навіщо той стежить за жертвою. Він відповів, що хоче "убити" того чоловіка на тлі сильної особистої неприязні до нього.

Перед відльотом з Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Адам передав іранцю невеликий чемоданчик на зберігання. Зацікавлений 37-річний водій відкрив його і виявив там пістолет.

Валіза у результаті був захована у знайомого казаха, а потім передана за наказом Адама двох його спільників, які вели спостереження за апартаментами, де мешкав екс-командир батальйону "Схід". Іранець зізнався, що знав про вбивство, яке готується, проте не знав точного часу нападу і нічого не повідомив поліції.

Інший затриманий у даній справі, 37-річний таджик, розповів слідчим, що в день вбивства знаходився в районі житлового комплексу з одним з підозрюваних у вбивстві. Разом вони провели близько години у кав'ярні, спостерігаючи за будинком.

Коли машина з жертвою під'їхала до будинку, підозрюваний повідомив про це двом своїм спільникам. Незабаром після цього по дорозі в аеропорт, куди їх підвозив таджик, підозрюваний поцікавився у спільників, "завершили вони місію", і вони відповіли ствердно. Відразу після прибуття в аеропорт передбачуваний кілер придбав квиток на літак і, ймовірно, залишив ОАЕ.

За дані послуги що проходить у справі як співучасника таджики пообіцяли заплатити 100 тис. дол, проте грошей цих він так і не побачив.

В даний час в Дубаї проходить суд над громадянином Таджикистану і громадянином Ірану, які обвинувачуються в організації вбивства, а також співучасті у вбивстві С. Ямадаєва. 31 серпня 2009р. підсудні заявили про свою невинність.

Підозрювані були затримані в квітні 2009р. Ще чотирьом підозрюваним у вбивстві Ямадаєва, включаючи депутата Держдуми Адама Делімханова, обвинуваченого в плануванні вбивства, вдалося виїхати з країни. Делімханов свою причетність до вбивства Ямадаєва заперечує.

Замах на Ямадаєва було скоєно в Дубаї 28 березня 2009р. Про долю екс-командира батальйону "Схід" надходили суперечливі відомості: одні джерела стверджували, що він убитий і похований, інші - що в результаті замаху на нього був убитий водій, а сам Ямадаєв тільки поранений.

Сулім Ямадаєв - молодший брат Руслана Ямадаєва, колишнього депутата Держдуми, Героя Росії, який був убитий в Москві наприкінці вересня 2008р.

Читайте також:

Сулім Ямадаєв вижив і оголосив Кадирову кровну помсту

Брат похованого владою ОАЕ Ямадаєва: Сулім заговорив

За депутата Держдуми, підозрюваного у вбивстві Ямадаєва, взявся Інтерпол

В Москві знайшли кілерів Руслана Ямадаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: