Японці сховалися у своїх будинках, чекаючи першого дощу з радіацією

Після настання темряви жителі Токіо ховаються у будинках, щоб не потрапити під радіаційний дощ. А також не вмикають кондиціонери, щоб не затягувати повітря з вулиць.

Столиця Японії Токіо, де проживає близько 33 мільйонів людей, спорожніла з настанням темряви: жителі мегаполіса з занепокоєнням чекають дощу, першого після початку викидів радіації на атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма-1" в 240 кілометрах на північ від японської столиці.

Вони ховаються в будинках, де вимикають кондиціонери, щоб не засмоктувати з вулиці підозріле повітря. Температура в Токіо вдень досягала 19 градусів тепла, вночі опуститься лише до позначки в 11 градусів.

Вулиці міста спорожнілі і загалом знаходяться у темряві: через економію електроенергії на прохання влади приватні компанії відключили значну частину світлової реклами. У хмарочосах горять лише лічені вікна.

Також стало відомо, що вітер дме з півдня, таким чином відносячи від району столиці потенційну радіацію з аварійної АЕС. Тим часом, і дані влади, і показники приватних радіометрів свідчать, що радіаційний фон у Великому Токіо - в нормі.

За словами генерального секретаря кабінету міністрів Японії Юкіо Едано, зараження радіацією продуктів дощової та водопровідної води, а також овочів не являє небезпеки для здоров'я.

Генсек уряду роз'яснив, що опромінення деяких видів продовольства не є небезпечним для здоров'я, проте влада вжила заходів, щоб вони не потрапили у продаж. Раніше в префектурах Фукусіма і Ібаракі були виявлені сільськогосподарські продукти, зокрема молоко і шпинат з підвищеним вмістом радіоактивного йоду. Він був виявлений у водопровідній воді в Токіо, а також у префектурах Сайтама, Тіба, Ібаракі і Ямагата. Міністерство науки і освіти провело аналіз води і встановило, що рівень радіації у воді в сотні разів нижче рівня, небезпечного для здоров'я.

За неофіційними даними, японська влада почала розслідування відносно оператора АЕС TEPCO. На думку експертів, мова йде про розслідування можливої професійної недбалості, яка призвела до смерті або поранень. Розслідування перебуває на ранній стадії, і офіційних заяв поки не було.

Читайте також:

Японський півострів змістився на 5 метрів

Наслідки вибуху на АЕС в Японії: радіацію виявлено вже у воді

Ситуація на АЕС "Фукусіма-1": найбільша небезпека зберігається на третьому блоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: