Японці вигадали, як захистити найбільшу АЕС у світі

У зв'язку з подіями на аварійній "Фукусіма-1", японська компанія ТЕРСО має намір захистити найбільшу АЕС країни "Касівадзакі-Каріва" від можливих цунамі.

Японська енергетична компанія, оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" TEPCO планує побудувати морську дамбу на північному заході острова Хонсю для того, щоб захистити свою найбільшу АЕС "Касівадзакі-Каріва" від можливих потужних цунамі. Також ця АЕС є найбільшою у світі.

Висота греблі сягатиме 15 метрів над рівнем моря.

Крім того, представник компанії підтвердила, що три з семи енергоблоків "Касівадзакі-Каріва" тепер зупинені - уряд Японії заборонив оператору АЕС запускати ці об'єкти, поки TEPCO не нормалізує ситуацію на "Фукусіма-1".

Зазначимо, що TEPCO критикують через неадекватність заходів, які вживаються для усунення ядерної кризи, що виникла після аварії на АЕС "Фукусіма-1". Раніше звучала критика і з приводу дій компанії після землетрусу 2007 року, що стався поблизу "Касівадзакі-Каріва". В обох випадках енергокомпанію, зокрема, звинувачували у злочинній повільності, яка призвела (а у випадку з Касівадзакі-Каріва могла призвести) до трагічних наслідків.

Наприкінці березня уряд Японії представив пакет заходів, спрямованих на посилення безпеки діючих у країні атомних електростанцій.

Після події 11 березня в Японії - потужного землетрусу - через відмову системи охолодження на АЕС "Фукусіма-1" відбулися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше - вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше стала з'являтися інформація про знайдення у ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також у продуктах харчування.

12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на "Фукусіма-1" до максимального, рівного чорнобильському. 21 квітня прем'єр-міністр Японії дав розпорядження офіційно заборонити перебування людей у 20-кілометровій зоні відчуження навколо аварійної АЕС.

Читайте також:

Влада Японії заборонила доступ у 20-кілометрову зону навколо "Фукусіми"

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Роботи зробили невтішні висновки, побувавши всередині "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: