Японці виявили високий рівень радіації на дні Тихого океану

В пробах, узятих уздовж 300-кілометрової смуги тихоокеанського узбережжя було виявлено високий рівень концентрації радіоактивного цезію, що в десятки разів перевищує норму.

Японські фахівці міністерства освіти і науки виявили в пробах тихоокеанського дна біля берегів префектур Міяги і Ібаракі концентрацію радіоактивного цезію, яка в десятки разів перевищує норму.

В пробах, узятих у 12 пунктах уздовж 300-кілометрової смуги тихоокеанського узбережжя між 9 і 14 травня, було виявлено високий рівень концентрації радіоактивного цезію.

Повідомляється, що в зразках, зібраних в 30 кілометрах від міста Сендай префектури Міягі на глибині 45 метрів, рівень цезію-137 було перевищено більше, ніж у 100 разів, він становив 110 беккерелів на один кілограм.

А в пробах, узятих у 10 кілометрах від міста Міто префектури Ібаракі на глибині в 49 метрів, було виявлено ​​концентрація цезію-137 в 50 беккерелів, тобто в 50 разів вище, ніж норма.

Зі слів професора Токійського університету океанографії Такащі Іщімару, швидше за все, планктон абсорбував принесені течією радіоактивні речовини біля поверхні океану і опустився на дно.

Професор зазначив, що необхідно провести більш масштабний моніторинг океанського дна, оскільки радіоактивні речовини на дні розпадаються досить повільно і можуть накопичуватися в тканинах великої риби, яка харчується креветками і крабами, які живуть на дні океану.

Як повідомлялося раніше, очищення забрудненої радіоактивними речовинами води, частина якої вилилася з системи охолодження реакторів аварійної АЕС "Фукусіма-1", буде коштувати японцям 650 мільйонів доларів.

Нагадаємо, аварія на "Фукусіма-1" сталася після руйнівного землетрусу 11 березня. З ладу вийшли системи охолодження, що призвело до вибухів на станції і викидів в навколишнє середовище радіоактивних речовин. Після оцінки ситуації уряд країни прийняв рішення про закриття АЕС.

Читайте також: 

На "Фукусіма-1" стався масштабний витік радіоактивної води

Радіоактивну воду з "Фукусіми" вивезуть і захоронять

На "Фукусіма-1" скупчилося 100 тис. тонн високорадіоактивної води

На всіх реакторах "Фукусіма-1" розплавилося ядерне паливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: