Японці вийшли на демонстрацію з вимогою повернення Курил

У Японії пройшла демонстрація жителів, які вимагали якнайшвидшого повернення Південних Курильських островів.

На центральній вулиці Токіо в середу, 1 грудня, відбулася демонстрація японців, які проживали на Південних Курилах до 1945 року.

В акції взяли участь близько 500 осіб, у тому числі міністр у справах Окінави і північних територій Суміо Мабуті.

Демонстранти вимагали якнайшвидшого повернення Японії Південних Курильських островів. Вони пройшли вулицею Гіндзі, викрикуючи гасла "Поверніть острови!".

Суміо Мабуті у своїй промові перед початком демонстрації розкритикував візит президента Росії Дмитра Мєдвєдєва на Південні Курили на початку листопада цього року. "Це сумний факт, який розриває японцям душу. Ми, уряд, передали (Росії) своє співчуття у зв'язку з цим", - заявив міністр.

Демонстрація колишніх мешканців островів організується щороку під егідою міста Немуро на Хоккайдо.

Як повідомлялося, 4 грудня глава МЗС Японії Сейдзі Маєхара з повітря огляне південні Курили. Крім того, прем'єр-міністр Наото Кан проведе огляд спірних островів з берегів Хоккайдо.

Нагадаємо, 1 листопада Дмитро Мєдвєдєв побував з візитом на острові Кунашир, ставши першим главою російської держави, який відвідав Курильські острови. У відповідь Токіо тимчасово відкликало свого посла з Москви. Однак 7 листопада японський дипломат повернувся до Росії.

8 листопада японський прем'єр заявив, що врегулювання територіальної суперечки з Росією щодо приналежності чотирьох островів Курильської гряди буде затяжним і важким процесом, але Японія не має наміру відступати.

Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР

За підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Читайте також:

Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Глава МЗС Японії з повітря огляне Курили

Уряд Японії відмовився від боротьби за всі Курильські острови

ttp://tsn.ua/svit/glava-mzs-yaponiyi-z-povitrya-oglyane-kurili.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: