Японці визнали поразку в битві з атомом: нам залишається тільки молитися

Японці зневірилися. Фахівці ще сподіваються на успіх в охолодженні реакторів, проте звичайні люди збирають документи для того, щоб покинути країну.

"Залишається тільки молитися" - цю фразу дедалі частіше чути з вуст японських урядовців. Там уже відкрито визнають, що програли битву з атомом. Японські фахівці ще покладають надію на успіх в охолодженні реакторів. Натомість французькі та американські ядерники вже не чекають вдалого завершення операції.

Найпесимістичніші експерти вважають, що до другого Чорнобиля лишилися якісь години. Третій і четвертий енергоблоки АЕС "Фукусіма" - поливають водою із гелікоптерів, щоби не розплавилися паливні стрижні. До реакторів намагаються підвезти водомети, однак на заваді стає високий рівень радіації.

Налякані радіацією японці вишикуються в черги в паспортних центрах, оформлювати документи на виїзд із країни.

Шигеакі Охаші, працівник паспортного центру каже: "Відучора в нас у півтора раза більше людей, ніж зазвичай, що хочуть отримати паспорт".

Паспорт знадобиться, якщо із Токіо доведеться тікати. Поки що рівень радіації у столиці хоч і вищий від норми, проте здоров'ю не загрожує. Люди намагаються придбати хоч якісь продукти та воду. Гроші знецінилися.

Нагадаємо, 5 тисяч 692 людини загинуло в результаті стихійних лих у Японії. Кількість зниклих безвісти, за даними Національного агентства Японії, перевищує 9,5 тисячі людей. Кількість постраждалих від землетрусу і цунамі перевищила 2400 осіб.

Тим часом Японію продовжують стрясати нові підземні поштовхи. Тільки за 17 березня в районі східного узбережжя Хонсю зафіксовано 14 підземних поштовхів магнітудою від 4,8 до 6.

Слідкуйте за новинами про ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

При охолодженні реактора на "Фукусімі" виріс рівень радіації

За шість днів у Японії сталося більше 240 землетрусів

ВідеоЯпонські фахівці покладають надію на охолодження реакторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: