Японцям вдалося охолодити реактор АЕС "Фукусіма-1"

Енергокомпанії Tokyo Electric Power (TEPCO), оператору аварійної японської АЕС "Фукусіма-1", вдалося знизити до 41 градуса температуру води четвертого реактора.

На АЕС "Фукусіма-1" в Японії вдалася охолодити пошкоджений землетрусом і цунамі 4-й реактор.

Збити температуру вдалося після запуску нової системи охолодження басейну. Рівно тиждень тому вода в цьому резервуарі, де знаходиться 1535 відпрацьованих стрижнів, нагрілася до 89 градусів і почала випаровуватися.

Охолоджувальні установки вже використовуються на другому і третьому енергоблоках, температура води в басейнах яких становить відповідно 34 і 32 градуса. Зараз Терса завершує монтаж такого ж обладнання в будівлі першого енергоблоку.

У найближчі місяці енергокомпанія відповідно до плану другого етапу ліквідації наслідків аварії на АЕС намір збити температуру в першому, другому і третьому реакторах нижче 100 градусів. Зараз у кожному з них стовпчик термометра піднімається вище за цю позначку. Виконання даного завдання до кінця поточного року дозволить істотно знизити радіаційні викиди.

Нагадаємо, у понеділок, 1 серпня, на аварійній японській АЕС "Фукусіма-1" був зафіксований новий, рекордно високий рівень радіації.

АЕС була сильно зруйнована землетрусом і цунамі на початку березня поточного року. Аварії незабаром був привласнений найвищий, сьомий рівень небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій, такий же, як і Чорнобильської АЕС в 1986.

Читайте також:

На "Фукусіма-1" виникла загроза нових вибухів

Біля "Фукусіми" стався землетрус магнітудою 7,1, персонал АЕС евакуювали

Японія витратить на відновлення 150 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: