Японцям вдалося врятувати "Фукусіму-1" від вибуху

Внаслідок закачування азоту на АЕС "Фукусіма-1" вдалося запобігти вибуху. Ця процедура буде тривати ще протягом 6 днів.

Компанія-оператор аварійної АЕС Tokyo Electric Power досягла перших результатів.

На станцію "Фукусіма-1", де напередодні було оголошено про загрозу нового вибуху водню, був успішно закачаний азот. Нагадаємо, що критична кількість водню накопичилася в першому реакторі, паливні елементи якого вже розплавилися на 70%.

Своєчасне закачування газоподібного азоту запобігло вибуху. Ліквідаторам довелося працювати всю ніч над тим, щоб закачати газ, який витіснив водень. Ця процедура буде тривати ще протягом 6 днів.

За словами представника компанії-оператора станції Tokyo Electric Power (TEPCO), тепер ймовірність нового вибуху водню, подібного тим, що вже відбувалися раніше на першому і третьому реакторах, вкрай низька.

Однак є підозра, що частково зруйнований контейнер, в якому знаходиться реактор. У такому випадку витік водню може відновитися, якщо реактор продовжать охолоджувати водою. У підсумку це знову може призвести до загрози вибуху.

Інший представник TEPCO пояснив, що в реактор буде закачано в загальній складності 6 тисяч кубічних метрів газоподібного азоту. В якості заходів безпеки аналогічні заходи будуть початі на другому і третьому реакторах.

Ще одним великим успіхом ліквідаторів стало вирішення проблеми з неконтрольованим витоком радіоактивної води в океан. Вона била з пролому в 20 см у бетонній стіні колодязя системи енергопостачання, що знаходиться на береговій лінії.

Раніше на цьому тижні було встановлено, що радіоактивна вода йде до пролому не по рукаву з енергетичними кабелями, як думали спочатку, а просочується через щебінку, на якій покоїться бетонний колодязь.

У вівторок в цю подушку з гравію просвердлили дев'ять отворів, через які закачали 6 тисяч літрів рідкого скла і закріплювача. Спроба вдалася - протікання припинилася, і тепер цю ділянку будуть вже більш-менш спокійно покривати бетоном.

Проте тут же були озвучені підозри, що це був не єдиний неконтрольований витік в океан. Японське агентство з атомної та промислової безпеки зажадало від TEPCO активізувати роботу з пошуку інших проломів і щілин.

На думку державних експертів, рівень радіації в океанській воді біля станції настільки великий, що його важко пояснити наявністю лише одного отвору в 20 см.

Втім, незважаючи на ці успіхи ліквідаторів, компанії-оператору аварійної АЕС ще належить скинути в море тисячі тонн радіоактивної води, яка використовувалася для охолодження реакторів.

Експерти відзначають, що ситуація з пошкодженими реакторами ще далека від стабілізації.

Між тим вміст радіоактивного йоду-131 в пробах води, взятих у середу з дренажної системи другого енергоблоку аварійної японській АЕС "Фукусіма-1", перевищив норму в 140 тисяч разів, що означає значне зниження радіоактивності в порівнянні з пробами, взятими 2 квітня.

Вміст йоду-131 в пробах від 2 квітня перевищував допустиму норму в 7,5 мільйона разів.

Після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня на станції, розташованої на березі океану, було пошкоджено електрообладнання та порушена система охолодження реакторів.

У перші дні після удару стихії на першому, третьому і, можливо, четвертому енергоблоках АЕС сталися потужні вибухи водню. Вони завдали великої шкоди цим будівлям, призвели до розкиду радіоактивних уламків.

Всього в результаті перегріву реакторів та серії вибухів і пожеж чотири з шести були серйозно пошкоджені.

Читайте також:

Під оболонку першого блоку "Фукусіми-1" почали закачувати азот

Ситуація на "Фукусімі" знову критична: станції загрожує вибух

Витік радіоактивної води з "Фукусіми" повністю зупинено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: