Японія ділить владу й бізнес

У Японії можуть запровадити обмеження на працевлаштування колишніх урядовців у бізнес-структурах після звільнення з посади.


Нижня палата японського парламенту в четвер ухвалила законопроект, що запроваджує жорсткі обмеження на працевлаштування колишніх урядовців у приватних компаніях після звільнення з державних структур. 

Законопроект припускає створення 2008 року в апараті уряду спеціального відділу з працевлаштування колишніх політиків. Ще за три роки запропоновано запровадити заборону на працевлаштування колишніх політиків до приватного сектору через держструктури. 

Урядовцям, що працюють нині, буде заборонено після звільнення з посади працювати в компаніях, діяльність яких збігається зі сферою їхніх занять на державній службі.
Для контролю за дотриманням нових обмежень буде створено спеціальний комітет в апараті уряду. Якщо він знайде порушення, винуватець буде зобов'язаний сплатити штраф і його може бути засуджено до позбавлення волі терміном до трьох років. 

Ґергард Шрьодер
У Німеччині підозрювали, що Ґергард Шрьодер лобіював інтереси "Газпрому" на посаді бундесканцлера. Це викликало дискусію про потребу заборонити чиновникам працювати в бізнесі після звільнення (Фото: Wikipedia)

Правляча Ліберально-демократична партія на чолі зі прем'єр-міністром Синдзо Абе (Shinzo Abe) має намір ухвалити цей закон до 23 червня, коли добігає кінця весняна парламентська сесія. У понеділок законопроект буде внесено до верхньої палати парламенту. 

Такі заходи покликані стати перешкодою на шляху численних схем злиття політики і бізнесу, що часто стають причиною скандалів. Колишні впливові урядовці після відходу від держслужби нерідко одержують високі посади в приватних компаніях і лобіюють їхні інтереси в коридорах влади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: