Японія готова збити ракету КНДР

Влада Японії заявляє про порушення КНДР резолюції СБ ООН та готова знешкодити північнокорейську ракету, якщо вона загрожуватиме безпеці країни.

Японія готова збити північнокорейську ракету, якщо та загрожуватиме її безпеці. Про запланований на початок квітня запуск ракети КНДР проінформувала міжнародні організації. Про це заявив міністр закордонних справ Японії Хірофумі Накасоне.

12 лютого Пхеньян офіційно повідомив Міжнародну морську організацію про намір запустити супутник зв'язку на початку квітня. КНДР вказала райони в Японському морі і Тихому океані, куди повинні впасти перший і другий рівні ракети, для того, щоб в цьому просторі було припинено морське і повітряне сполучення у цілях безпеки.

На думку аналітиків, під виглядом запуску супутника КНДР має намір провести випробування міжконтинентальної балістичної ракети. Згідно резолюції Ради безпеки ООН, КНДР заборонена будь-яка діяльність, пов'язана з балістичними ракетами.

Прем'єр-міністр Японії Таро Асо заявив, що запуск ракети, навіть якщо його метою буде виведення на орбіту супутника, є порушенням резолюції Ради безпеки ООН, у зв'язку з чим Японія має намір виступити з протестом в ООН і зажадати відміни запуску. "Навіть якщо це запуск супутника, як наполягає Північна Корея, це все одно буде порушенням резолюції СБ ООН. США і Великобританія дотримуються такої ж думки", - сказав глава японського МЗС.

"Якщо запуск ракети загрожуватиме нашій країні нанесенням якого-небудь збитку, ми вживемо рішучі заходи", відзначив він і підтвердив, що Японія спільно з США готова до перехоплення ракети. Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада також підтвердив, що в разі загрози країні північнокорейська ракета буде збита.

Пхеньян оголосив про плани запуску супутника зв'язку за допомогою ракети, яка, як вважається, може бути використана у військових цілях і оснащена ядерною боєголовкою, в лютому. Випробування власної ядерної зброї КНДР провела в жовтні 2006 року.

Читайте також:

КНДР готується запустити свій перший спутник

Північна Корея в бойовій готовності

КНДР більше не гарантує безпеку цивільним літакам Південної Кореї

КНДР вперше за сім років провела переговори з командуванням ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: