Японія і КНДР знову говоритимуть

Чергове засідання робочої групи з нормалізації стосунків між Японією та Північною Кореєю відбудеться 5-6 вересня в Улан-Баторі.

МЗС Японії у понеділок підтвердило розповсюджену рядом ЗМІ інформацію, що чергове засідання японсько-північнокорейської робочої групи з нормалізації стосунків, сформованої за підсумками лютневого раунду шестисторонніх переговорів, відбудеться в Улан-Баторі 5-6 вересня.

Головною темою обговорення робочої групи є проблема викрадених у 1970-1980 роках північнокорейськими спецслужбами японських громадян. Північна Корея визнала факт викрадання 13 японців. П'ятеро з них репатріювали, а решта вісім, як запевняє північнокорейська сторона, вже померли.

Пхеньян вважає це питання закритим, проте Токіо упевнений, що таких випадків було більше і наполягає на поверненні всіх викрадених на батьківщину.

Японія без розв’язання цієї проблеми відмовляється брати будь-яку пряму участь у допомозі Пхеньяну, зокрема в покритті витрат, пов'язаних із поставками мазуту до Північної Кореї в обмін на вживання нею заходів з денуклеаризації.

Під час останнього раунду шестисторонніх переговорів у липні представники Росії, США, Китаю, КНДР, Південної Кореї та Японії, що брали в них участь, домовилися провести зустрічі п'яти робочих груп до кінця серпня.

Північна Корея закриє реактор
На другому етапі Пхеньян має надати повний перелік своїх ядерних об'єктів
Засідання групи з питань безпеки і співпраці в Північно-східній Азії відбулося тиждень тому в Москві. Крім того, відбулися зустрічі членів груп з денуклеаризації Корейського півострова, економічного й енергетичного співробітництва.

Як повідомило у понеділок агентство Ренхап, група з нормалізації стосунків між КНДР і США збереться в Женеві 1-2 вересня.

Після цього у вересні може бути проведений черговий раунд шестисторонніх переговорів, на якому мають бути намічені кроки з виконання заходів другого етапу з денуклеаризації Корейського півострова, повідомив раніше в інтерв'ю РІА Новости заступник глави МЗС РФ Олександр Лосюков.

На другому етапі Пхеньян має надати повний перелік своїх ядерних об'єктів, зокрема задіяних у програмі зі створення ядерної зброї, і зупинити їх в обмін на 950 тисяч тонн палива для північнокорейських теплових електростанцій.

На першому етапі КНДР зупинила свій ядерний реактор і допустила туди інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які встановили устаткування для моніторингу за п'ятьма ядерними об'єктами в Йонбені.

Японці не викрадали людей?
Головною темою обговорення робочої групи є проблема викрадених у 1970-1980 роках північнокорейськими спецслужбами японських громадян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: