Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

Японський парламент ухвалив закон, яким проголошується суверенітет над Південно-Курильськими островами.

Нижня палата японського парламенту 11 червня ухвалила закон, який оголошує групу островів Південних Курил, які наразі належать Росії, "невід'ємною частиною Японії".

Серед схвалених депутатами поправок, зокрема, мовиться, що Японія зробить "все можливе для швидкого повернення островів, які є невід'ємною частиною нашої країни". В Токіо їх називають "північними територіями" – це острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир, а також Південно-Курильська гряда (група островів Хабомаї).

Закон, який підтверджує японський суверенітет над цими територіями, депутати підтримали одностайно. Новий закон доповнює чинні законодавчі акти щодо Курил. Він ухвалений напередодні російський-японського саміту, який відбудеться в липні в рамках засідання G8 в липні. Оглядачі переконані, що документ покликаний додати новий імпульс японській кампанії з повернення островів.

У проекті також передбачена підтримка програм з безвізового режиму між Південними Курилами і Японією.

Курильські острови перейшли під контроль СРСР після Другої світової війни. Японія продовжує претендувати на декілька південних островів. Через неврегульовану територіальну суперечку між РФ і Японією досі не підписано мирного договору, хоча ще в 1956 році сторони підписали декларацію про припинення війни.

Читайте також:

Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

На Курильських островах сталося шість землетрусів

Росія радить Японії відмовитись від мрій про ядерну зброю

Японія знову підняла питання про приналежність Курильських островів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: