Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

Росія незаконно окуповує чотири північних острова, - Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомаї.

У Японії у вівторок остаточно затверджено скандальний документ, що оголошує Південні Курили "незаконно окупованою Російською Федерацією". Тим самим уряд країни поставив крапку в плутанині з цим текстом, що тривала з минулого тижня. Нагадаємо, в четвер документ потрапив у ЗМІ, однак у п'ятницю був відкликаний. МЗС у Токіо при цьому заявив, що рішення ще не прийнято, і публікація відбулася "помилково".

Документ був складений у відповідь на запит голови комісії у закордонних справах нижньої палати парламенту, який висловився за активну японську участь в економічних проектах на Південних Курилах, навіть якщо для цього потрібно буде "тимчасово погодитися" з правом Росії на управління островами. Уряд, таким чином, повністю відкинув цю можливість.

"Росія незаконно окуповує чотири північних острова, - йдеться в тексті, що надійшов з японського зовнішньополітичного відомства. - У цій ситуації поїздки наших жителів туди або участь в освоєнні островів у формах, заснованих на передумові російського права на управління ними, не узгоджуються з позицією нашої країни з проблеми північних територій. У такому підході немає змін".

У відповіді зазначається, що Токіо дозволяє подорожі японців на Південні Курили тільки в нинішній формі "безвізових обмінів", зокрема, для відвідування могил і контактів між людьми. "Ми просимо у народу порозуміння і співпраці в тому, щоб не робити всі інші поїздки до вирішення проблеми північних територій", - говориться в документі.

Формулювання про "незаконне захоплення" островів прозвучало 17 жовтня з вуст міністра транспорту Японії Сейдзі Маехара, який за сумісництвом займає посаду відповідального міністра у справах Окінави і Північних територій, як у Японії називають чотири Південно-Курильські острови - Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомаї.

Ще раніше, у травні, про "незаконні окупації" островів заявляв тодішній японський прем'єр Таро Асо. У середині червня нижня палата парламенту Японії прийняла законопроект, де ці острови проголошуються "виключно японськими".

МЗС Росії назвав це рішення недоречним і неприйнятним, і підкреслив, що подібні дії японської сторони не нададуть позитивного впливу на розвиток двосторонніх відносин. В уряді Японії пояснили, що це положення не має юридичної сили і не повинно вплинути на позицію Токіо на переговорах з територіальної проблеми. Там висловили розчарування у зв'язку з різкими протестами Москви.

Територіальні претензії до Росії підтримують всі партії Японії - як правлячі, так і опозиційні. Радикальну позицію займає Компартія, що вимагає "повернення" всієї курильської гряди - не тільки Південних, але і Північних Курил. Крім того, з'являються свідчення, що японці готові піти ще далі, включивши в список претензій і Південний Сахалін.

Читайте також:

Японія помилково назвала Курили окупованими Росією

Японія визначила статус Курил як "незаконно захоплені Росією"

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: