Японія піднімає територіальне питання

Японія проситиме Путіна підтримати ініціативу "Прохолодна Земля 50" про скорочення викидів парникових газів до 2050 року.

Прем'єр-міністр Японії Синдзо Абе має намір підняти територіальне питання на запланованому самміті з президентом РФ Володимиром Путіним в Німеччині 7 червня, повідомив у вівторок журналістам заступник прес-секретаря МЗС Японії Томохіко Танігуті.

"Територіальне питання завжди було одним з найважливіших для Японії і Росії... І воно залишається актуальним і для майбутнього самміту президента Путіна і прем'єр-міністра Абе. Я впевнений, що прем'єр-міністр Абе торкнеться територіального питання", - сказав він. 

Путін 2 червня на зустрічі з керівниками інформагентств країн "вісімки" заявив, що Росія ніколи не вважала, що повинна віддавати Японії південнокурильські острови. Президент РФ відзначив, що на переговорах в 1956 році Росія пішла назустріч Японії, підписавши відповідну декларацію. Путін нагадав, що декларація була ратифікована, проте потім, за його словами, японська сторона по суті відмовилася від використання цієї декларації. 

Зі слів Танігуті, проблему Північних територій треба розглядати в ширшому контексті російсько-японських відносин. Зокрема, він звернув увагу на розвиток двосторонньої співпраці в економічній і енергетичній областях, зокрема, на початок роботи над міжурядовою угодою про співпрацю у сфері мирного використання атомної енергії. Також Танігуті відзначив співпрацю двох країн в охороні морських меж. Заступник прес-секретаря заявив, що Токіо як і раніше зацікавлений в пошуку взаємоприйнятного рішення територіального питання, усвідомлюючи, що на це буде потрібен час. 

Японія піднімає територіальне питання

При цьому він заявив, що недавні відвідини Курильських островів міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим не вплинуло на повістку майбутньої зустрічі лідерів Росії і Японії. Джерело, близьке до уряду Японії, підтвердило РІА Новини, що територіальне питання буде винесено на обговорення разом з іншими. "Швидкого вирішення не існує, але Абе дуже зацікавлений в тому, щоб дізнатися, як в душі президент Путін ставиться до цього питання", - сказав він, висловивши думку, що це не головна тема двостороннього самміту.

"Повірите ви чи ні, але найважливішим питанням для Японії є кліматичні зміни. Абе звернеться до президента Путіна з проханням підтримати його ініціативу "Прохолодна Земля 50" про скорочення на 50% викидів парникових газів до 2050 року", - сказав він. 

Ще одне питання, яке обговорять сторони як учасники шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми КНДР, буде ситуація на Корейському півострові. "Абе, можливо, скаже про те, що Росії слід підсилити тиск на Північну Корею, наскільки це можливо, щоб КНДР повернулася до діалогу і залишила свої ядерні амбіції", - сказав чиновник, не розкривши подробиць, але додавши, що реально Росія навряд чи зможе чинити якийсь серйозний тиск. 

За словами співбесідника агентства, мова може піти про підтримку вимог Японії в питанні викрадених північно-корейськими спецслужбами в 1970-1980 роках японських громадян. Північна Корея визнала факт викрадання 13 громадян Японії. П'ятеро з них репатріювали, а решта восьмеро, як запевняє північно-корейська сторона, вже померла. Проте Токіо вважає, що таких випадків було більше і наполягає на поверненні всіх викрадених на батьківщину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: