Японія підтвердила існування ядерного договору з США

Угода дозволила американським кораблям з ядерною зброєю знаходитися в японських портах, що порушувало статус Японії як без'ядерної країни.

Урядова комісія в Японії офіційно підтвердила факт існування секретного договору між Токіо і Вашингтоном щодо ядерної зброї.

Угода дозволила американським кораблям з ядерною зброєю знаходитися в японських портах, що порушувало статус Японії як без'ядерної країни.

Договір був підписаний президентом США Річардом Ніксоном і прем'єр-міністром Японії Ейсаку Сато в 1966 році, довгий час про його існування ходили тільки чутки. Консервативний японський уряд існування договору протягом багатьох років спростовував. Вважається, що в останні роки текст договору зберігався в сім'ї Ейсаку Сато.

Наприкінці 2009 року в японському виданні Yomiuri Shimbun був опублікований текст секретної угоди. Тоді уряд Юкіо Хатояма, прихід якого до влади в 2009 році став кінцем 54-річного правління консерваторів в країні, почав перевірку існування подібного документа.

Японія після закінчення Другої Світової війни прийняла без'ядерний статус, виробництво, зберігання та переміщення будь-яких видів ядерної зброї по території країни. Тим часом ніяких підтверджень, що військові кораблі США з ядерною зброєю дійсно відвідували японські порти, не надходило.

Читайте також:

НАТО має намір сприяти ядерному роззброєнню

Обама забракував проект нової ядерної доктрини США через його агресивність

Бельгійські політики закликали США вивести ядерну зброю з Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: