Японія планує вирішити питання Курильських островів з РФ наступного року - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
2049
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Японія планує вирішити питання Курильських островів з РФ наступного року - ЗМІ

Фото: Reuters

Уряд Японії хоче підписання декларації 1956 року.

Японія планує запропонувати Росії вирішити питання приналежності Курильських островів вже наступного року. 

Про це повідомляє видання The Mainichi.

За даними видання, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним наступного тижня у Сингапурі запропонує розглянути питання мирного договору між сторонами на основі декларації 1956 року, коли СРСР пропонував віддати два острови - Шикотан і Хабомаі - у разі підписання мирної угоди. Вона досі не була підписана.

Зазначається, що в разі підписання такої угоди японський уряд далі визначатиметься з планом дій щодо інших курильських островів - Кунашірі та Еторофу. Вирішити усі питання Абе хоче у червні 2019, коли Путін прибуде до Японії з візитом. 

Відомо, що курильські острови були окуповані Радянським Союзом 1945 року після завершення Другої світової війни. 1956 року могла бути підписана декларація про мирну угоду з передачею двох островів Японії, проте цього не відбулося. Після розвалу СРСР території лишилися підконтрольними РФ.

Прем'єр Японії Сіндзо Абе та президент РФ Путін зустрічалися у Владивостоці у вересні цього року. Російський лідер пропонував Абе підписати мирну угоду без жодних умов, проте японська сторона категорично відмовилася, назвавши пропозицію "неприйнятною".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2049
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація