Японія помилково назвала Курили окупованими Росією

Документ, котрий повідомляє про незаконну окупацію Курильських островів Росією, потрапив у ЗМІ випадково і не є офіційною позицією Японії.

Курильські острови належать Росії
AFP
Японія назвала російську окупацію Курил помилкою
Міністерство закордонних справ Японії заявило, що урядовий документ, у якому повідомлялося про незаконну окупації Курил Російською Федерацією, потрапив у ЗМІ помилково.

Представник МЗС визнав, що документ був усього лише незатвердженою заготовкою та що інцидент "вимагає вибачень". Згідно з поширеними напередодні повідомленнями, документ був затверджений урядом у відповідь на запит одного з депутатів.

Парламентарій звернувся з проханням прокоментувати заяву міністра транспорту, за сумісництвом міністра у справах Окінави і Північних територій Японії Сейдзі Маехари, який 17 жовтня назвав чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї - "незаконно зайнятими".

Питання про приналежність Курил є перешкодою на шляху підписання між Японією і Росією мирного договору. Токіо вважає себе вправі претендувати на ці території, посилаючись на російсько-японський Трактат про торгівлю і кордонах 1855 року. Росія, у свою чергу, називаючи себе правооприємницею Радянського Союзу, вказує на те, що перераховані острови увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

Інцидент з "визнанням" японським урядом Курил "незаконно окупованими" став найбільш несподіваним у світлі позиції нового прем'єра Японії Юкіо Хатояма, за словами якого мирний договір між двома країнами має бути укладений за життя нинішнього покоління.

Читайте також:

Японія визначила статус Курил як "незаконно захоплені Росією"

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Британська газета "подарувала" Японії один з Курильських островів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: