Японія позивається до Росії

Вперше з часів Другої світової війни Японія звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права з позовом проти Російської Федерації.

Японія направила в Міжнародний трибунал з морського права позов із вимогою до Росії звільнити затримані за підозрою у браконьєрстві риболовецькі шхуни "Хосін-мару 88" і "Томі-мару 53", передає агентство Ассошиейтед Прес.

”Ми просимо в нашій скарзі, щоб були початі процедури зі швидкого звільнення затриманих суден і їх команд, після того, як виплатить обумовлену нормами міжнародного права заставу," – говориться в поширеній у п'ятницю заяві МЗС Японії.

Це перший після Другої світової війни випадок звернення Токіо в міжнародну судову інстанцію з позовом до Росії.
Японська сторона наполягає на тому, що, згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року, всіх затриманих слід відпустити в найкоротші терміни. Зокрема, судна та їх екіпажі повинні бути відпущені після сплати застави.

Проте російська сторона поки не поспішає говорити про заставу і, відповідно, про звільнення затриманих, стверджують японські ЗМІ.

Судно "Хосін-мару 88" було затримано 1 червня в районі Командорських островів. Капітан судна, за даними інспекторів, порушив правила ведення рибного промислу: різниця між фактичною кількістю продукції та заявленою склала близько 14 тонн, для виготовлення яких, за попередньою оцінкою, шхуна незаконно виловила близько 20 тонн риби-сирцю.

Камчатська міжрайонна природоохоронна прокуратура 29 червня порушила кримінальну справу. Капітану загрожує крупний штраф, арешт до шести місяців або виправні роботи строком до двох років. До закінчення розгляду і відшкодування нанесеного інтересам РФ збитку судно залишатиметься в порту Петропавловска-Камчатського. Екіпаж у складі 17 чоловік залишається на борту "Хосін-мару 88".

Траулер "Томі-мару 53", затриманий в листопаді 2006 року, був конфіскований за рішенням суду на користь держави. Капітан судна, громадянин Японії Такагіва Мацуо, був визнаний винним у порушенні російського законодавства та засуджений до штрафу в 500 тисяч рублів.

Збиток біологічним природним ресурсам виняткової економічної зони РФ, що перевищив 9,3 мільйони рублів, компенсувала компанія-судновласник, що також виплатила штраф у розмірі 2,9 мільйони рублів.

Міжнародний трибунал ООН з морського права знаходиться в Гамбурзі. Він розглядає питання, пов'язані з порушеннями принципів і норм міжнародного морського права.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: