Японія продовжує санкції проти КНДР

Японія продовжить термін дії економічних санкцій стосовно КНДР у зв'язку з відсутністю прогресу в нормалізації відносин.

Японія має намір продовжити на півроку термін дії економічних санкцій стосовно КНДР у зв'язку з відсутністю прогресу в нормалізації двосторонніх відносин, заявив в неділю журналістам генеральний секретар Кабінету міністрів країни Нобутака Матімура (Nobutaka Machimura). За його словами, дія санкцій буде продовжена на півроку.

Nobutaka Machimura
Генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Нобутака Матімура (Фото: people.com)
"У рішенні проблеми викрадених (північнокорейськими спецслужбами японських громадян) по суті не спостерігається ніякого прогресу. Зараз не той момент, щоб зняти або ослабити санкції", - сказав він.

Після проведення КНДР ракетних випробувань в жовтні 2006 року Японія повністю припинила імпорт товарів з Північної Кореї, а також закрила всі свої порти для кораблів КНДР. Термін дії санкцій вже продовжувався на початку цього року і повинен закінчитися у середині жовтня.

Північна Корея визнала факт викрадання 13 японців. П'ятеро з них репатріювали, інші, згідно запевнень північнокорейської сторони, вже померли. Пхеньян вважає це питання закритим, проте Токіо упевнений, що таких випадків було більше, і наполягає на поверненні всіх викрадених на батьківщину.

Без рішення цієї проблеми Японія відмовляється брати будь-яку пряму участь в допомозі Пхеньяну, зокрема в покритті витрат, пов'язаних з поставками мазуту для північнокорейських теплових електростанцій в обмін на виконання нею заходів по денуклеаризації.

Цього року відбулося два засідання робочої групи по нормалізації двосторонніх відносин між Пхеньяном і Токіо, сформованої в рамках шестистороннього переговорного процесу по ядерній проблемі КНДР, проте обидві зустрічі не принесли результатів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: