Японія пропонувала США завдати ядерного удару по Китаю

Уряд Японії в минулому столітті пропонував США без вагань завдати ядерного удару по Китаю у разі війни на Далекому Сході.


Такі шокуючі відомості містяться у розсекречених дипломатичних документах, які в понеділок опублікували більшість центральних токійських газет.

Зокрема, у відкритих для широкої публіки документах МЗС за 1962-74 рр. повідомляється, що в січні 1965 року прем'єр-міністр Японії Ейсаку Сато на зустрічі у Вашингтоні з главою оборонного відомства США Робертом Макнамарою запропонував Вашингтону у разі потреби завдати ядерного удару по КНР з кораблів військово-морського флоту. Глава японського уряду під час цієї бесіди також зробив заяви, які фактично схвалювали завезення до Японії американської ядерної зброї у разі надзвичайних обставин. Навіть якщо це і суперечить офіційній політиці Токіо.

Ядерний гриб
Lenta.ru
Ядерний гриб
При цьому, саме Сато, який займав пост прем'єра з 1964 по 1972 рік, проголосив в парламенті країни у 1967 році т.з. три неядерні принципи - не мати, не ввозити і не виготовляти ядерну зброю. За це в 1974 році йому була присуджена Нобелівська премія миру.

Таким чином, нинішні розсекречені документи кидають тінь на щирість позиції і цього прем'єра, і подальших японських урядів.

У свою чергу нинішній уряд Японії спробував зменшити негативний ефект від публікації розсекречених документів кількома сумнівним поясненням. Генеральний секретар кабінету міністрів Такео Кавамура, який є "людиною номер два" в уряді країни заявив, що американська ядерна зброя не завозиться в країну, оскільки Вашингтон про це ніколи офіційно не повідомляв.

Раніше Токіо неодноразово звинувачували в тому, що насправді він закриває очі на заходи в порти країни американських кораблів і підводних човнів з ядерною зброєю на борту.

Генсек кабінету також спробував пояснити пропозицію Японії негайно завдати ядерного удару по Китаю. "Це повинно було підкреслити те, що ядерна потужність США стримує загрозу ядерного нападу на Японію", - заявив Кавамура.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: