Японія проведе повну дезактивацію міста Фукусіма

Центр японської префектури, де сталася аварія на АЕС "Фукусіма-1", очищатимуть від радіоактивного забруднення.

Влада японської префектури Фукусіма має намір дезактивувати всю територію однойменного міста, яке є адміністративним центром префектури.

Місто Фукусіма з населенням в 300 тисяч людей розташоване приблизно в 50 кілометрах на північний захід від АЕС "Фукусіма-1".

Після аварії на станції радіоактивного забруднення зазнала головним чином 20-кілометрова зона навколо АЕС, проте в місті Фукусіма також було зафіксовано підвищення радіаційного фону.

Середній рівень радіації тут становить 1,18 мікрозіверта на годину при нормі для звичайної людини в 0,05 - 0,2 мікрозіверта на годину. Перевірка ґрунту на різних ділянках міста також виявила підвищений вміст радіоактивного цезію.

У рамках програми з дезактивації всієї території Фукусіми, яку зараз готує міська влада, планується прибрати верхній прошарок забрудненого ґрунту й очистити будівлі за допомогою потужних водометів.

Місцевим мешканцям навіть видадуть рекомендації з очищення власних осель від радіоактивних речовин.

Нагадаємо, аварія на "Фукусімі" стала найбільшою аварією на АЕС з часів катастрофи в Чорнобилі. Після руйнівного землетрусу і цунамі в Японії 11 березня вийшли з ладу системи охолодження реакторів, що призвело до розплавлення ядерного палива і витоку радіації.

Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.

Компанія-оператор станції TEPCO заявляла, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців. Проте пізніше стало відомо, що усунути аварію до кінця року, можливо, не вдасться.

Читайте також:

Радіація у м'ясі з району "Фукусіми" перевищує норму в 6 разів

У половини дітей з Фукусіми в організмі знайшли радіоактивні речовини

Західні ЗМІ назвали причину аварії на АЕС "Фукусіма-1"

Біля "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму у 1000 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: