Японія прямо порадила Мєдвєдєву не їхати на Курили

Бажання президента Росії Дмитра Мєдвєдєва здійснити візит на Курильські острови, на які претендує Японія, може обернутися міжнародним скандалом.

Міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара висловив побоювання з приводу планів президента Росії Дмитра Мєдвєдєва відвідати Курильські острови.

За його словами, такий візит буде сильним ударом по двосторонніх відносинах.

Раніше прем'єр Японії Наото Кан вже натякав, що Мєдвєдєву не слід їздити на Курили. Після повідомлення про можливий візит російського президента Наото Кан заявив, що Японія, як і раніше вважає Південні Курили своєю територією.

Мєдвєдєв, проте, не почув порад з Токіо. "Обов'язково туди полечу. Це дуже важливий регіон нашої країни", - сказав він журналістам. Як зазначив глава РФ, "там, на жаль, зараз нельотна погода".

Примітно, що досі жоден російський президент ще не відвідував Південні Курили. Мєдвєдєв заявив про плани відвідин островів під час свого візиту на Камчатку.

Нагадаємо, Японія претендує на чотири острови Курильської гряди ("північні території"), які - як і південна частина Сахаліну - належали Японії в 1905-1945 рр. за підсумками невдалої для Росії російсько-японської війни 1904-1905 рр.

Росія наполягає на тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої Світової війни, а Росія є державою-спадкоємицею Радянського Союзу. Сьогодні Курильські острови - частина конституційної території Російської Федерації.

Читайте також:

Мєдвєдєв образить національну гідність японців

Японія знову заявила про приналежність Курильських островів до неї

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

У Росії відзначатимуть День Перемоги над Японією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: