Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Власник "Фукусіми" розшукує чорнобильських ліквідаторів для порятунку аварійної станції. За день роботи спеціалістам платитимуть 5 тис. доларів.

Власник японської АЕС "Фукусіма", яка постраждала після цунамі 11 березня, шукає чорнобильських ліквідаторів для проведення робіт на аварійній атомній станції.

За один день роботи спеціалістам, які проводили ліквідацію наслідків на Чорнобильській АЕС пропонують 5 тис. доларів.

Тим часом, ситуація на АЕС "Фукусіма" продовжує залишатися складною. У вівторок, 5 квітня, компанія-оператор станції TEPCO повідомила про те, що з аварійної станції в Тихий океан виливається вода, вміст радіоактивного йоду-131 в якій перевищує норму в 7,5 млн разів.

Нагадаємо, після потужних землетрусу і цунамі в Японії 11 березня була ушкоджена АЕС "Фукусіма", на якій після відмови системи охолоджування сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше вибух і кілька загорянь сталися на четвертому енергоблоці.

Через кілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах харчування. 20 березня уряд Японії оголосив, що АЕС Фукусіма-1 буде закрита.

29 березня влада підвищила рівень тривоги в країні до максимального. 3 квітня прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що витік радіації з аварійної японської АЕС може "тривати ще кілька місяців".

5 квітня радіоактивну воду з "Фукусіми" почали зливати в океан. Усього у море має потрапити 11,5 тисяч тонн забрудненої радіоактивними ізотопами води. Операція займе близько двох днів.

Читайте також:

Радіоактивну воду з "Фукусіми" почали зливати у море

Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

Японія назвала ситуацію на "Фукусімі" критичною, проте стабільною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: