Японія створить карту радіаційного забруднення ґрунту

Спеціальну карту радіаційного забруднення планує створити Японія. На ній будуть відображати рівень вмісту в ґрунті радіоактивних елементів.

Міністерство науки Японії має намір створити спеціальну карту радіаційного забруднення, яка буде відображати рівень вмісту в ґрунті радіоактивних елементів, що потрапили в атмосферу в результаті аварії на АЕС "Фукусіма-1".

Збір даних почнеться в червні і, очікується, що карта буде оприлюднена до кінця серпня.

Співробітники більше 25 університетів та дослідницьких центрів проведуть виміри більш ніж на 2,2 тисячі ділянках — у радіусі 80 кілометрів навколо аварійної АЕС будуть проводитися кожні чотири квадратних кілометри, на решті території країни — кожні 100 квадратних кілометрів.

Аналізу будуть підлягати зразки грунту, взяті на глибині п'ять сантиметрів від поверхні.

Аварії на АЕС були спровоковані землетрусом, який стався 11 березня, і подальшим цунамі. У травні стало відомо, що на першому, другому і третьому блоках станції розплавилися паливні збірки через те, що перебої електрики після землетрусу призвели до припинення надходження охолоджувальної води.

З початку аварій в радіусі 30 кілометрів від АЕС були евакуйовані всі мешканці. Компанія-оператор АЕС Tepco запевнила, що зможе стабілізувати ситуацію на "Фукусіма-1" протягом приблизно 6-9 місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції доб'ється за три місяці.

Відзначимо, Японське агентство з ядерної та промислової безпеки оголосило 12 квітня про присвоєння максимального — сьомого рівня небезпеки аварії на "Фукусіма-1", який раніше надавався тільки аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Між тим, експерти МАГАТЕ закликали не порівнювати ці дві катастрофи.

Читайте також:

Японія переходить на сонячну енергетику

Відновлення Японії після землетрусу коштуватиме 184 млрд доларів

Радіоактивну воду з "Фукусіми" вивезуть і захоронять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: