Японія та Росія розпочинають повномасштабні перемовини щодо мирного договору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Одним із пунктів цієї угоди може стати передавання спірних Курильських островів.

Очільники МЗС Росії та Японії розпочинають повномасштабні перемовини стосовно умов укладання мирного договору між країнами, який не був укладений ще з часів Другої світової війни.

Про це повідомляє ТАСС.

"Нарешті з сьогоднішнього дня буде дано старт повномасштабним переговорам щодо територій (спірних Курильських островів – ред.). Потрібно активізувати громадську думку і всіма силами надавати в цьому підтримку нашому уряду", - заявив японський міністр з питань острова Окінави та "північних територій" (так Японія називає спірні Курильські острови) Міцухіро Міякосі.

Від понеділка 14 січня у Москві розпочнеться перший раунд спільних російсько-японських перемовин щодо укладення мирного договору. Очолюватимуть делегації голови МЗС Росії Сергій Лавров та Японії Таро Коно.

Нагадаємо, після зустрічі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та президента РФ Володимира Путіна у Сингапурі восени 2018 року сторони домовились працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року. Тоді СРСР та Японія заявили про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової, та відновлення дипломатичних відносин.

У цій декларації також передбачалось, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шікотан та групу островів Хабомаі. Це стало б кроком назустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. З того часу, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено мирну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції