Японія викрила "підступні плани" Росії з приводу Курил

Японія, яка веде постійну боротьбу проти посилення російської присутності на Курилах, викрила плани Москви щодо твердої позиції залишити острови у своїх руках.

Російсько-японським відносинам загрожує чергове загострення через питання Курильськіх островів.

Токіо закликає Росію відмовитися від відправки високої урядової делегації на острови Ітуруп та Кунашир, що входять до складу так званих "Північних територій" - групи островів Курильської гряди, яку Японія відбиває в Росії, вважаючи її "незаконно окупованими" землями за підсумками Другої світової війни.

Дані про саму поїздку російських чиновників японські ЗМІ отримали з джерел в Сахалінській області. Згідно з цими повідомленнями, в найближчі дні, а саме починаючи з 15 травня, Курильські острови відвідає російська делегація на чолі з віце-прем'єром Сергієм Івановим. До неї увійдуть міністр регіонального розвитку Віктор Басаргін і міністр освіти і науки Андрій Фурсенко.

У п'ятницю ці дані підтвердилися. "Робоча поїздка на острови Ітуруп і Кунашир запланована на 15 травня", - сказало джерело.

За його словами, віце-прем'єр під час поїздки планує провести нараду, присвячену питанням розвитку інфраструктури, пов'язаної з авіатранспортом.

Російська делегація ознайомиться з ходом будівництва аеропорту, доріг, морських споруд, огляне місця видобутку морепродуктів.

Ця поїздка високої урядової делегації буде означати, що Москва не збирається вносити корективи у свою тверду позицію по Південним Курилам і має намір рішуче відокремлювати це питання від курсу на розвиток співробітництва з Японією в інших областях, зокрема в енергетиці.

Як відзначають російські ЗМІ, Токіо, безперечно, опиниться в непростій ситуації - він не зможе не заявити протест, бо десятиліттями виступає проти посилення російської присутності на островах, які вважає частиною своєї території.

З іншого боку, масштабна і швидка допомога з боку Москви в дні кризи і хвиля співчуття, що піднялася в Росії, безперечно, змусять японців вибирати висловлювання ретельно.

Нагадаємо, до удару цунамі, що прийшло в Японію 11 березня і викликало ядерну кризу на АЕС "Фукусіма-1", японська сторона була не так педантична у виборі висловів. Наприклад, у відповідь на відвідування президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим Курильських островів прем'єр-міністр Яопніі Наото Кан звинуватив його в "недозволеній брутальності", а уряд підтримав цей вислів свого керівника.

Мєдвєдєв поцікавився не тільки соціально-економічним розвитком островів і положенням їх жителів. Президент РФ вирішив оснастити розквартировану на островах вісімнадцяту кулеметно-артилерійську дивізію сучасними видами озброєнь.

Тоді ж стало відомо про намір Росії передати на озброєння Тихоокеанському флоту і відправити до Курил два вертольотоносця типу Mistral, побудованих на французьких верфях.

Удар стихії дещо пом'якшив російсько-японські відносини, але лише на нетривалий час. Тим більше, що сама Японія дала зрозуміти, що поступатися в територіальному питанні не має наміру.

Але шансів домогтися свого в Японії немає, судячи з матеріалів, які днями оприлюднив сайт WikiLeaks. Так, 19 квітня 2009 року посольство США в Японії повідомляло Держдепартаменту, що в Японії "немає ні плану переговорів про повернення "Північних територій", ні лідера, який може взятися за справу активніше і здійснити цей план".

Примітно, що двома роками раніше посольство США в Токіо повідомляло Держдепартаменту про можливе зближення Росії і Японії перед зростання економічної та військової могутності Китаю.

Читайте також:

Росія викликала посла США "на килим" через позицію щодо Курил

США визнали суверенітет Японії над Курилами

США дали рекомендації Росії та Японії стосовно конфлікту навколо Курил

Росія посилить захист Курил зенітно-ракетними військами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: